20:40, 30 вересня

У Маріуполі продовжується фінал конкурсу Worldskills Ukraine

Студенти проти працівників..Молоді фахівці підприємств Групи Метінвест і студенти професійних училищ змагаються за звання найкращого слюсаря, токаря та електромонтажника.

поділитись:
У Маріуполі продовжується фінал конкурсу Worldskills Ukraine - фото 1

Випилити, просвердлити, нарізати і постійно звірятись із кресленням. За чотири години учасники конкурсу Worldskills Ukraine мають здати готову деталь. Тож на локації "Слюсарні роботи" панує повна зосередженість. За технікою безпеки та навичками конкурсантів спостерігають експерти.

"Це дуже важка робота, яка вимагає дуже багато уваги і, відповідно, кваліфікації. Почергове виконання операцій повинна бути грамотно побудована. Щоб він встиг вкластися в цей час і виконати завдання", - розповідає експерт конкурсу Владислав Колоденко.

Окрім слюсарів в Маріуполі визначають кращих токарів і електромонтажників. Кожна локація обладнана відповідно до умов підприємства і карантинних норм. Подивитися на роботу молодих фахівців прийшов і Олексій Казанцев. Згадує, коли навчався на робочої спеціальності, не було впевненості в майбутньому. Зараз - ситуація змінилася.

"Все, що сьогодні відбувається, робиться для того, щоб молодь хотіла залишатися в місті Маріуполі, бачила тут свій розвиток, бачила тут робочі місця - це з'єднання. І можуть будувати своє життя", - говорить начальник управління молоді та спорту Олексій Казанцев.

Через пандемію фінал конкурсу замість Києва проходить в п'яти містах по всій країні. Також скоротилася кількість компетенцій - з 17 до 9. Однак головна мета цієї олімпіади професій - це зв'язок випускників та роботодавців.

"Наше завдання - залучати бюджети і кошти, які йдуть від держави, від місцевого самоврядування на формування сучасних установок, лабораторій, щоб діти могли вчитися. Ну а завдання роботодавців - звичайно ж гідну роботу, гідну заробітну плату", - говорить директор департаменту по взаємодії з громадськими організаціями групи Метінвест Михайло Цуркан.

Конкурс проходить за підтримки групи Метінвест. Продемонструвати свою професійну майстерність приїхали понад 50 учасників з усієї країни.

"Застосовані були інструменти і матеріали сучасні. І обладнання, яке доводиться збирати - це вже те обладнання, яке безпосередньо зараз застосовується на металургійних майданчиках. Так, з чого складається сучасне обладнання", - зазначив в. о. генерального директора ТОВ "Метінвест-Промсервіс" Андрій Жук.

Наступний етап конкурсу пройде 7 і 8 жовтня в Запоріжжі.