19:38, 03.07.2020

У Маріуполі родичі померлої шукали тіло по всьому місту. Ритуальна служба не віддавала

Декілька годин шукали... небіжчицю. Родичі померлої жінки обурені, адже ритуальна служба, до якої вони звернулися, не хотіла віддавати тіло померлої.

поділитись:
У Маріуполі родичі померлої шукали тіло по всьому місту. Ритуальна служба не віддавала - фото 1

 

Пані Яна - донька померлої. Каже, у матері було онкологічне захворювання, тому судмедекспертизу вирішили не проходили. На ніч тіло вирішили залишити вдома, під кондиціонером. Але - у будинку вимкнули електрику, тому родина зателефонувала до однієї з ритуальних служб Маріуполя. За послуги сплатили майже 2 тисячі гривень.

«Для мене було важливо, щоб вона лежала в холодильній камері. Обмовлялася одна сума, в кінці з ранку, коли чоловік поїхав оплачувати і забирати тіло - сказали іншу суму. Ну, без проблем. Вони там калькуляцію озвучили, але ніяких чеків, нічого нам не видали. Ми в такому стані, що ми просто не могли адекватно міркувати, що потрібно чеки брати, якісь документи. Тобто, ми просто дали людям тіло», - згадує жінка.

У ритуальній службі сказали, тіло родички можна буде забрати в морзі першої лікарні. Проте наступного ранку небіжчиці там не виявилося. А в похоронному бюро чомусь довго не зізнавалися, де саме перебуває тіло, розповідає зять померлої.

«Ми з боєм вибивали це тіло, поки не почали загрожувати поліцією, прокуратурою. Вони потім нам сказали де воно. І коли ми приїхали туди, ми побачили, в яких умовах утримуються тіла наших померлих - батьків, знайомих, не важливо. Вони лежать на сирій землі, ніякого холодильника там немає».

Чоловік додає, тіло знайшли лише за декілька годин, у підвалі приватного будинку, у Кальміуському районі. Донька померлої все засняла на відео.


За роз'ясненнями ми звернулися до ритуальної служби. За словами менеджера Віталія, вони тіло жінки - не забирали. Адже своїм клієнтам завжди видають і чеки, і документи. А тіла померлих зберігають лише у моргах міських лікарень.

«"Чорні" могли приїхати забрати, правильно? Тобто, люди заплатили комусь гроші і тепер на нашу фірму виходить лягає тінь. Ось наші всі документи. Ми працюємо тільки по-білому. У нас всі копії, у нас всі документи, всі чеки», - запевнив менеджер ритуальної служби Віталій Ягупов.

Спеціалісти нагадують, якщо людина помирає вдома, родичі мають звернутися до поліції.

«У разі, якщо необхідна транспортування і перевезення тіла в морг, поліція повідомляє в комбінат комунальних підприємств нашому диспетчеру комбінату і приїжджає бригада спеціалізована і забирає тіло», - розповіла в. о. начальника управління комунальних підприємств департаменту розвитку ЖКГ Олена Алексеєнко.

Далі потрібно зателефонувати до будь-якого з 26 офіційно зареєстрованих у Маріуполі ритуальних підприємств. Проте обирати службу слід дуже уважно. Нині цією займається поліція. Подружжя написало заяву.

«Зі слів заявника, працівники служби не віддавали йому тіло померлої родички. На місце було спрямовано слідчо-оперативну групу Кальміуського відділення поліції. Конфлікт між сторонами було врегульовано на місці. Наразі поліція проводить фактом повідомлення додаткову перевірку. Встановлюються всі подробиці», - зазначила пресофіцерка Центрального відділу поліції Мирослава Попова.