19:02, 12 жовтня

У Маріуполі рятувальники будують полігон для тренувань

Літак, тролейбус, а незабаром очікують на автівки та цистерни. І все це - задля тренування та поліпшення професійних навичок рятувальників. Тільки на Донеччині із початку року вони більше 1200 разів виїжджали на розмінування.

поділитись:
У Маріуполі рятувальники будують полігон для тренувань - фото 1

 

На майданчику вже стоїть турбореактивний ЯК-40. Він - гість із Запоріжжя. Проте там міг стати купою металу. А ось у Маріуполі списаний літак, у якого немає навіть двигуна, отримає друге життя. Його розбирали, перевозили до нашого міста та збирали протягом місяця. Нині ЯК-40 - новачок на полігоні аварійно-рятувального загону ДСНС у Донецькій області.

«В різні частини даного літака будем заложувати певні макети боєприпасів і для цього сапери повинні будуть їх віднайти», - каже начальник частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування Сергій Продан.

Із початку року в нашій області вже вилучено майже 40 тисяч вибухових предметів. Зараз облаштування навчального полігона - триває.

Перша ділянка полігона - для тренувань на інженерній техніці. На другій - проходитимуть навчання з розмінування різного виду транспорту. Тож, окрім літака, тут розмістять тролейбус, легкові автомобілі та напівфургони. На третій же - спецзагін буде вчитися працювати з різними виробничими об'єктами. Тут з’являться цистерни та автоцистерни. Також планується монтаж різноманітних оборонних споруд: імітації військових позицій, на яких були бойові дії. Вибриють траншеї та окопи.

«Ще на двох ділянках планується проводити тренування з пошуку вибухових пристроїв на різних глибинах і на різних ґрунтах, для чого під землею прокладуть трубопроводи», - розповів заступник начальника аварійно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Донецькій області Костянтин Апальков.

Повністю цей полігон планують використовувати за рік.