19:11, 16 березня

У Маріуполі щеплення від коронавірусу зробили понад 300 містян

Від початку вакцинації у Маріуполі минуло два тижні. Більшість з вакцинованих - медики. Як перенесли процедуру?

поділитись:
У Маріуполі щеплення від коронавірусу зробили понад 300 містян - фото 1

Катерина - сімейна лікарка. Вакцинувалась ще два тижні тому. Запевняє, вирішила давно, адже стикається з наслідками хвороби у людей чи не щодня. І вони значно серйозніші за укол голкою.

«Что конкретно у меня было? У меня болела рука. Прошло ровно сутки, она поболела и всё. Больше никаких вообще реакций у меня не было. Болезнь очень тяжёлая, непредсказуемая. По своему собственному опыту скажу, что она протекает повторно гораздо тяжелее», – каже лікарка.

Серед перших у Маріуполі зробив щеплення і міський інфекціоніст Андрій Серветник.

«В нормах незначної болісності в ділянці плеча. Температура не підвищилась. Тим пацієнтам, хто перехворів більше ніж 2-3 місяці, треба визначити рівень імуноглобулінів-G Covid-19 кількісним методом і вирішувати питання вакцинації. Якщо я перехворів 5 місяців до вакцинації - це вже строк такий, що можна прививатися без обстежень».

Нині у Маріуполі вакцинувались понад 300 медиків та військових. Проте невдовзі до них можуть долучитися й інші містяни. Для цього на базі другої поліклініки хочуть запровадити запис онлайн та в реєстратурі.

На ефективному використанні препарату наголосив також головний санітарний лікар країни.

«Вакцину CoviShield поставляють в Україну в 10-дозних флаконах. Після відкриття препарат треба використати впродовж шести годин. Повторне охолодження чи перевезення цих доз суворо заборонено. І якщо вакцину не буде використано, вона підлягає утилізації. Тому щоб цього не сталося, ми першочергово залучаємо осіб із груп ризику з наступних етапів», - зазначив Віктор Ляшко.

За даними МОЗ усього на сьогодні вакцинувались 62 тисячі українців.