13:45, 18.11.2020

У Маріуполі стартувала програма "Доступне житло"

Нова кредитна програма створена у місті аби підтримує молодь та працівників бюджетних сфер. На яких умовах діятиме ініціатива? Та які документи потрібні?

поділитись:
У Маріуполі стартувала програма "Доступне житло" - фото 1

 

Зараз в Україні діє низка програм із пільгового кредитування. Зокрема, це стосується молоді, переселенців і ветеранів АТО й ООС. Однак далеко не всі ці проєкти фінансуються.

«Єдина програма, яка працює на сьогоднішній день в Україні і в Донецькій області - це кредит по рахунок коштів статутного капіталу Держмолодьжітла. Нами в цьому році було видано близько шести кредитів. Чим більше людей зареєстровані у нас в нашому списку, тим більше на Донецьку область надається коштів на видачу таких кредитів», - розповідає директор Донецького регіонального управління Держмолодьжитла Микола Заєць.

Також уже з тиждень у Маріуполі діє місцева програма "Доступне житло". Тобто працівники комунальних підприємств, мерії, переселенці та молодь віком до 35 років можуть взяти кредит на квадратні метри на пільгових умовах.

«Для працівників бюджетної сфери міська рада гарантує компенсацію в розмірі 40% тіла кредиту. Для молоді єдине пільгове умова - це 3% ставка. Якщо це буде вторинний ринок, природно, можна самим шукати. Якщо це буде нове будівництво, то місто буде пропонувати конкретні будинки», - зазначила директорка департаменту по роботі з активами Світлана Штенда.

Документи приймають у ЦНАПах. Насамперед просять заяву, довідку з роботи для працівників комунальних підприємств, а для внутрішньо-переміщених осіб - обов’язковою є довідка переселенця.

«Заявник має подати також копії паспортів всіх членів родини, копії свідотств про народження дітей, копія свідотства про шлюб, копії свідотств про присвоєння податкового номеру всіх членів родини. Довідки про реєстрацію місця проживання і документ про підтвердження грошових доходів всіх членів родини», - розповіла начальниця ЦНАП Дар'я Колесова.

В установі додають: від початку дії послуги прийняли вже 12 заяв.