13:23, 18 березня

У Маріуполі та околицях запускають проєкт "Поліцейський офіцер громади"

Замінятимуть патрульних та проводитимуть профілактичні бесіди. Так звані "шерифи" стануть замість нинішніх дільничних. Для щоденного забезпечення порядку отримають службову автівку, приміщення та нову техніку.

поділитись:
У Маріуполі та околицях запускають проєкт "Поліцейський офіцер громади" - фото 1

Двічі на тиждень - щовівторка та щосуботи - особисто зустрічається з жителями. Проте дзвінки від них приймає цілодобово. Ілля Попов працює дільничним три роки. Робочий день починає з наради з колегами у Маріуполі. Після - громадським транспортом їде до Старого Криму.

Ця поліцейська станція одна на чотири населенних пункти. Під увагою правоохоронця майже 17 тисяч жителів. Чоловік розповідає, підтримувати порядок в селищах самому нелегко, бо немає службового авто та сучасного комп'ютера.
Мета реформи - забезпечити кожну громаду окремим офіцером. Головне завдання "нових" поліцейських - підтримувати постійний контакт з населенням. Згідно з проєктом, один правоохоронець має обслуговувати не більше, ніж шість тисяч жителів.

Для цього в поліції відкривають набір кандидатів на посаду так званих "шерифів". Хочуть облаштувати комфортні робочі місця на чотирьох дільницях - два у Приморському районі міста та в чотирьох селах: Бердянське, Покровське, Виноградне та Старий Крим.

«Стаж роботи в поліції не менше двох років - це по-перше. Дійсно, пріоритет буде надаватися колишнім дільничним офіцерам поліції, але в цьому конкурсі можуть брати учать будь-які співробітники поліції, які відповідають цим вимогам», - розповів про вимоги заступник начальника Маріупольського районного управління поліції Ігор Шмельков.