11:30, 10 вересня

У Маріуполі триває демонтаж МАФів

Від візуального шуму очищають центральні проспекти та другорядні вулиці. За п'ять років вже прибрали понад 400 таких об'єктів.

поділитись:
У Маріуполі триває демонтаж МАФів - фото 1

Будинок зв'язку. Саме тут ще на початку цього року стояли малі архітектурні форми, або - МАФи. Продавали каву, шаурму, овочі, фрукти, тютюн та алкоголь. А після пляшки-другої деякі маріупольці відпочивали на лавках.

Навесні МАФи прибрали. І вже нині ця територія вільна для перехожих. Також зайві кіоски демонтували й біля переходу.

У підприємців, які встановили ці споруди, договору на благоустрій - немає. Як і немає ліцензій на реалізацію алкоголю та тютюнових виробів. Такі об'єкти користуються попитом серед молоді. Адже документи - не запитують, а придбати алкогольні напої можна й після двадцять другої години.

З 2016 року вже демонтували понад чотириста МАФів. Особлива увага - центральним вулицям, говорить директорка департаменту по роботі з активами, Світлана Штенда.

«Дані МАФи розміщуються в зонах "червоних ліній". У тих місцях, де по ДБН неможливо розміщувати такі об'єкти. Проблема також виникає в тому, що ці об'єкти розміщені без відповідних документів і природно без оплати, то це оренда, чи то податки. І люди, які працюють на таких об'єктах не працевлаштовані офіційно».

Демонтаж малих архітектурних форм триває. На черзі - другорядні вулиці міста.