15:43, 28.05.2020

У Маріуполі затвердили список платних послуг у лікарнях

Маріупольські депутати затвердили перелік платних послуг, які надаватимуть комунальні медустанови. До цього списку не входять медпослуги, гарантовані державою, як безкоштовні.

поділитись:
У Маріуполі затвердили список платних послуг у лікарнях - фото 1

У прес-службі міськради відзначили, що це дозволить розширити перелік медичних послуг, підвищити рівень сервісу, а також виключити корупційну складову в роботі медичних працівників.

Вартість послуги розраховується самою установою і подається на узгодження до департаменту. У вартість входять витрати на зарплату, відрахування на соціальне страхування та інші витрати. Накази про вартість послуг по кожній медустанові будуть публікуватися на сайті міської ради та розміщуватися у всіх лікарнях міста.

До переліку платних послуг входять:

- медичні профогляди;
- операції штучного переривання вагітності, крім абортів за медичними і соціальними показаннями;
- косметологічна допомога, крім тієї, що надається за медичними показаннями: оздоровчий масаж, гімнастика, бальнеологічні процедури з метою профілактики захворювань і зміцнення здоров'я дорослого населення;
- медичне обслуговування закладів відпочинку всіх типів, спортивних змагань, масових культурних та громадських заходів;
- медична допомога хворим удома;
- перебування в стаціонарі батьків у зв'язку з доглядом за дітьми старше 6 років;
- медичне обслуговування іноземних громадян, які тимчасово перебувають на території України;
- зубне протезування і стоматологічна допомога;
- видача бланків медичної картки амбулаторного хворого; видача копії медичної довідки, виписки з історії хвороби;
- стажування лікарів - інтернів, які закінчили недержавні вищі - медичні навчальні заклади, або закінчили державні вищі медичні навчальні заклади на умовах контракту, або повторно проходять інтернатуру, або хочуть отримати другу спеціальність в інтернатурі;
- послуги пралень за договорами;
- послуги з підготовки тіла покійного до поховання.

"Якщо пацієнт бажає отримати послугу, не зазначену у пунктах, але передбачену в переліку платних послуг, він повинен подати заяву на ім'я керівника КНП, в якій вказується перелік послуг, які він бажає отримати", - відзначили в прес-службі.