19:50, 03.11.2020

У Маріуполі збільшили кількість мобільних бригад

Зараз у місті для виїзду до пацієнтів із підозрою на Covid-19 працює 40 бригад.

поділитись:
У Маріуполі збільшили кількість мобільних бригад - фото 1

Центральний район, третій центр первинної медико-санітарної допомоги. Нині тут працює чотири мобільні бригади. У кожній - лікар, медсестра та водій. Лише одна така команда на день об'їжджає до 30 адрес з пацієнтами з підозрою або хворими на коронавірус, розповідають медики.

«Оглядаємо його, призначаємо лікування, слухаємо, пульсоксиметр вимірюємо обов'язково. Якщо він потребує госпіталізації, викликаємо бригаду "швидкої допомоги" і госпіталізуємо пацієнта», - розповідає сімейна лікарка Яна Тимченко.

Якщо в пацієнта висока температура, відсутність нюху або пневмонія - медики беруть безкоштовний аналіз на коронавірус.

Щоб викликати спецбригаду додому, треба зателефонувати до колл-центру медзакладу.

«Щодня дзвінків дуже багато, всім намагаємося передзвонювати, якщо не змогли відповісти вчасно. До тисячі дзвінків в день буває. Прийом теж дуже завантажений у лікарів. Людей багато, багато хворіє, але намагаємося всім допомогти», - каже операторка колл-центру лікарні Алла Руденко.

Також мобільну бригаду до пацієнта може направити його сімейний лікар. Нині в третьому центрі первинної медико-санітарної допомоги на амбулаторному лікуванні перебувають близько 400 пацієнтів з діагнозом Covid-19.

«Якщо пацієнт не потребує щоденному огляді, то з цим пацієнтом доктор телефонує. Якщо ж пацієнт потребує щоденного огляду, до нього виїжджає лікар. На сьогоднішній день у нас закуплені пульсоксиметри і ми маємо можливість видавати пульсоксиметри для того, щоб по-перше знати їх сатурацию і по-друге - це допомагає хворому психологічно», - зазначив головний лікар ЦПМСД №3 Олександр Лазаренко.

Нині в Маріуполі працює 40 мобільних бригад для пацієнтів з коронавірусом.