12:25, 06 травня

У Маріуполі збираються відновити історичну частину

Для цього створили профільну раду, яка займатиметься вивченням і збереженням архітектурної спадщини. У програмі оновлення - 40 об'єктів.

поділитись:
У Маріуполі збираються відновити історичну частину - фото 1

Один із запланованих на реконструкцію - будинок відомий маріупольцям як радіовузол. Його звели на межі 19-го - 20-го століть. За свідченнями істориків тут було початкове Єкатерининське училище. Згодом - житловий будинок.

Нині ж споруда - за парканом. Заради безпеки як людей так і самої споруди. Поки спеціалісти розмірковують над її подальшою долею.

У програмі на відновлення і руїни синагоги - біля краєзнавчого музею. Це одна з найстаріших будівель міста, якій майже 140 років. І - нині спеціалісти вже мають план її реконструкції.

На черзі - будинок Віктора Нільсена та лікеро-горілчаний завод. Документи на привласнення їм статусу архітектурних пам'яток нині затверджують в обласному відділі культури.

Зараз в місті створили профільну раду, яка буде системно займатися питаннями збереження пам'яток архітектури та об'єктів культурної спадщини. Так у проєкті на оновлення - 40 історичних об'єктів.

Визначені об'єкти подадуть до програми Президента України, - "Велика реставрація".