18:49, 16 вересня

У Маріуполі з'явився новий тролейбусний маршрут №3

Відтепер третій тролейбус поєднує мікрорайон "Західний" та залізничний вокзал.

поділитись:
У Маріуполі з'явився новий тролейбусний маршрут №3 - фото 1

Одним на потяг, іншим - на роботу. Донедавна ситуація з транспортом до залізниці з мікрорайону Західний була геть скрутною, каже житель Маріуполя Генадій.

"Дитину зі школи забираю і їжу на 23-й. Тому часто. Деякий час назад з ЖД вокзалу неможливо було практично виїхати. Ходив 110-й, але його теж скасували. Зараз ось до 150-му додали "трійку". Зручно, прохолодно. Буде краще, ніж в 150-ом".

Людей зайшло небагато, тож кондукторка встигає роздати білети за хвилину. Однак ближче до центру пасажирів значно більшає, каже жінка.

"Сидячі місця зайняті. Буває навіть стоячі місця. Основний - в годину пік, коли в школу їдуть з 23-го до "1000 дрібниць", до переходу, на центральний ринок", - каже кондуктор Наталя Карташова.

У департаменті транспорту пояснюють, маршрут створили завдяки новій партії громадського транспорту з Білорусі. Він пов'язує залізничний вокзал зі спальним районом та ділянками скупчення містян.

"Раніше ходив тільки тролейбус №5. З придбанням нових тролейбусів посилено рух по маршруту №5, №11 та №3. Якщо раніше це була одна машина, дві машини, то зараз вже сім машин працює в напрямку залізничного вокзалу. Далі ця кількість буде збільшуватися", - каже директор департаменту транспорту та зв'язку Василь Клат.

До весни наступного року кількість громадського транспорту на дорогах обіцяють ще збільшити. Водночас фахівці аналізуватимуть пасажиропотік.

"Ми йдемо від людини і наповнюємо. Може бути, ми прийдемо до того, що навіть цих 72 тролейбусів, які є - недостатньо. Може, ось ці 64 автобуса, ми вже бачимо - недостатньо. Ще 10 приїде навесні і буде 74. Може, ми будемо ще збільшувати. Але для того, щоб ми відповіли на ці питання, пасажир повинен приходити і, відповідно, показувати своєю активністю, що він є на цьому маршруті", - каже міський голова Вадим Бойченко.

За спільним проєктом міськради та Європейського банку реконструкції та розвитку до кінця року Маріуполь отримає ще 15 нових тролейбусів.