19:11, 25 січня

У маріупольських школах перевіряють якість харчування

Годують по-новому. Чай без цукру, гризото без солі, на десерт - фрукти. Від січня меню може налічувати понад 160 страв різних кухонька світу. Та чи до вподоби така їжа учням?

поділитись:
У маріупольських школах перевіряють якість харчування - фото 1

Школа № 29. Сніданок за новим меню від українського кулінарного експерта Євгена Клопотенка. Все відповідно до норм - максимум корисних продуктів, мінімум солі і цукру. Та чи смакує така їжа школярам? Погляди дітей розділилися.

З 1 січня шкільне меню стало дорожчим. Натомість - поповнилося новими стравами. Збільшили кількість фруктів та овочів. Звичну для учнів їжу також модернізували - смаженого тепер менше. А цукор до чаю та какао взагалі не додають. Директорка школи Лариса Бикова ділиться: діти люблять смачне та солоденьке. А навчити їх правильному харчуванню можна тільки з підтримкою батьків.

«Вместе, общими усилиями, мы сможем прийти к тому, что детки начнут кушать здоровую пищу, начнут кушать горячую пищу. Естественно, в любом случае, любая каша с котлеткой или с кусочком рыбы намного полезнее, чем сухое печенье или вафля сладкая, которую дети берут на перекус», - сказала директорка.

Правильне подавання, вага порцій та якість страв. Перевірки маріупольських шкільних їдалень почалися з 18 січня. Спеціалісти запевняють: корисна їжа з дитинства сприяє здоров'ю.

«Наразі триває адаптація щодо нового меню у закладах. Ми з вами знаємо, що у нас вже було п'ять закладів загальносередньої освіти, які з першого вересня вже впроваджували нове меню і хочу зазначити, що ніяких скарг до департаменту або до керівників не було», - розповіла головна спеціалістка департаменту освіти Алла Хаджинова.

Аби дітям було простіше адаптуватися, оновлюють меню - поступово.