13:10, 21 січня

У Маріуполя почали перевірку бомбосховищ

Куди бігти у разі техногенної аварії чи загострення бойових дій? Та звідки чекати сповіщення про надзвичайну ситуацію? В українських містах продовжують перевіряти готовність бомбосховищ. Як із цим у Маріуполі?

поділитись:
У Маріуполя почали перевірку бомбосховищ - фото 1

У Маріуполі приміщень для укриття трохи більше тисячі. Їхні адреси можна знайти на сайті міськради. Проте чи всі вони у належному стані - поки перевіряють. Ось це бомбосховище розташоване в підвалі житлового будинку на проспекті Нахімова, 66. Його мешканці облаштували самостійно. Розчистили, провели електрику, принесли лавки. Тут також можна запустити водопровід та є вбиральня.

Відновлення укриття пан Євген ініціював ще у 14-му році. Каже: наскільки це приміщення міцне - не зрозуміло, адже його побудували ще в середині минулого століття. Сподівається: використовувати бомбосховища за призначенням - не доведеться.

Укриття є не лише в будинках. Є і в університетах. Наприклад на території бомбосховища у третьому корпусі Приазовського державного технічного університету можна розмістити 150 людей. Всі комунікації - працюють. Є навіть засоби індивідуального захисту, які періодично перевіряють. Та як зрозуміти, що сталася надзвичайна ситуація? Для цього у місті є спеціальна система сповіщення.

«В связи с тем, что у нас город недалёк от линии боевых действий, в 2015 году было принято решение городской властью об организации развёртывания системы местного оповещения. В данной ситуации, 2 остановки, скверик, много домов вокруг, по звучанию люди 100% в 9-этажках услышали», - розповідає головний спеціаліст департаменту безпеки та попередження корупції міської ради Маріуполя Олег Сергєєв.

Тож, як тільки почуєте сигнал, що лунатиме щонайменше три хвилини - треба шукати безпечне місце. За запуск системи відповідає Петро Таразанов. Він на посту - цілодобово. Згадує: раніше працювали лише сирени, які було чутно за кілометр. Нині – більш сучасні.

Також такі пристрої є в лікарнях та адмінбудівлях, на комунальних і приватних підприємствах. Та скоро мають з'явитися в транспорті. Фахівці пояснюють: одразу після сигналу - вмикайте будь-який місцевий телеканал або радіо, аби отримати роз'яснення ситуації.