20:40, 15.05.2020

У Маріупольському центрі профілактики СНІД, розгорнули лабораторію для боротьби з Covid-19

Без їхнього унікального досвіду зараз не обійтися! Фахівці центрі профілактики СНІДу проводять ПЛР-тести, при цьому годинами перебувають в одному боксі зі смертельно небезпечним вірусом.

поділитись:
У Маріупольському центрі профілактики СНІД, розгорнули лабораторію для боротьби з Covid-19 - фото 1

Лікарі показують саме серце лабораторії. Сторонніх туди не пропускають, а медики працюють в умовах найсуворішого захисту.

«Відбувається визначення вірусу ось людина тільки зайшла, вона починає там працювати», - розповідає завідувачка медичного центру боротьби зі СНІДом Наталя Москальова.

Лаборант проводить ПЛР-тест. Це один із найнадійніших методів, що дозволяє виявити коронавірус в організмі людини.

«Кілька разів підігріває, охолоджує. В результаті виділяється генетичний матеріал вірусу, його стає більше і його можна визначити: є він там чи ні».

Наталія Москальова понад 20 років присвятила боротьбі з різними вірусами.

У Маріупольському центрі профілактики СНІД, розгорнули лабораторію для боротьби з Covid-19 - фото 17094

 

«Це дійсно небезпечний, підступний вірус. Не можна говорити про те, що він вражає тільки легкі. Він може вражати і печінку, і нирки і міокард - це серце», - каже завідувачка медичного центру.

У Маріупольський центр привозять проби з усього міста. Через величезне навантаження, робочий день триває від ранку і до глибокої ночі.

«Це Фактично кожну секунду прийняття серйозного рішення. Хтось працює в боксі, хтось працює з документацією, хтось відправляє звіти», - каже Наталія Москальова.

Щодня вони долають небезпеку й труднощі. І найбільше тішить, коли отримують негативний результат.

«Ти повідомляєш гарну новину - що все, Ковід не виявлено, можеш повертатися додому».

Зараз саме час подякувати українським медикам за їхню роботу і готовність ризикувати заради кожного з нас.

«Медики завжди були героями, просто не завжди це було так видно, не завжди був спрямований фокус уваги громадськості на медиків», - каже Наталія Москальова.

Фонд Ріната Ахметова спільно з телеканалом «Україна» запровадили спеціальний проєкт #Дякуємомедикам. Про подвиги людей у білих халатах тепер дізнається вся країна.