19:45, 21 січня

Як кататися на санчатах безпечно?

Днями у Харкові дитина отримала тяжку травму голови, а під Запоріжжям тридцятисемирічного чоловіка після спуску з гірки забрала швидка. Зі струсом головного мозку та численними забоями. Про що треба пам'ятати аби відпочинок не закінчився у лікарні?

поділитись:
Як кататися на санчатах безпечно? - фото 1

Цього року - Донбас неабияк засніжило. Як тільки намело кучугури, охочих кататися на санчатах безліч. Наприклад, у Маріуполі серед місцевих у попиті найкрутіші схили.

Пані Марії - 64 роки. Жінка жартує, без екстриму в житті - нікуди. Тому, як тільки випав сніг і вдарили морози, взяла санчата та пішла на гірку. Тут катається вже третій день поспіль.

«Можна по-різному, це ж задоволення кайф. Летиш, по-божевільному. Я вже доросла, вмію керувати саньми», - каже жінка.

Приборкує схил і онучка пані Марії - восьмирічна Дарина. Каже: коли попереду перешкоди, знає, що варто робити.

«Якщо в дерево - падаєш на бік, а санки нехай їдуть. Там буде два горбка. Трохи проїдеш, потім потрібно сильно підстрибнути і в кущі врізатися».

Не зупиняють круті схили й Михайла. Чоловік розповідає, на лижах навчився, тепер - згадує, як це кататися на санчатах. Та так, щоб без пригод.

«Ногами гальмуємо, вибираємо траєкторію, щоб менш небезпечно було, не дерева, а кущі. Схил сильно крутий і на санках не особливо контролюєш», - каже чоловік.

Однак сьогодні тут не обійшлося без травм. Декілька санчат швидкої їзди - не витримали. Так як вберегтися? Питаємо лікарів. Вони радять: перед тим як з'їхати з гірки, варто оцінити всі ризики.

«Щоб не було внизу, якихось предметів з якими можливо зіткнення, елементарно це дерево. Найголовніше правило приїхати в травмпункт. У дітей ознаки перелому дуже часто бувають потайливі. Немає набряку, не видимою деформації, але перелом є. І батьки в замішанні в цій ситуації. Відкладають візит до травматолога на завтра, на післязавтра і втрачають дорогоцінний час», - розповідає ортопед-травматолог Сергій Ковтун.

Синоптики ж прогнозують: уже завтра потеплішає та буде відлига. Тож лишилося небагато часу, аби насолодитися зимовими розвагами.