19:04, 22 лютого

У  МОЗі чекають на безкоштовні вакцини від міжнародної групи COVAX

Це Pfizer та британська AstraZeneca. Перший етап імунізації мали розпочати в середині лютого - вакцинувати медиків, які працюють із хворими на Ковід.

поділитись:
У  МОЗі чекають на безкоштовні вакцини від міжнародної групи COVAX - фото 1

Не примусово, а добровільно. Голова відділу стратегії імунізації Центру громадського здоров'я Олександр Заіка розповідає, кого в країні щепитимуть у першу чергу.

«Вже на першому етапі в Україні планується щеплюватися, власне медичні працівники. Ті, які працюють у закладах охорони здоров’я, які надають допомогу хворим на ковід. Наступна, це бригади, які працюють на екстренці, вони також сформовані там, ковідні бригади, і вони надають допомогу хворим на ковид. Орієнтовна кількість таких осіб складає близько 58 тисяч».

Наразі у МОЗ чекають на американо-німецький препарат та британсько-шведську вакцини. Вакцинація розтягнута у часі. На кожну людину - дві дози. Інтервал між щепленнями - майже місяць.

Обидва препарати потребують особливих умов транспортування та зберігання - додає експерт.
Корисною інформацією керівник національної програми імунізації поділився і в онлайн-форматі проєкту Фонду Ріната Ахметова "Запитай у лікаря". Загальна аудиторія проєкту вже понад 3 мільйона 700 тисяч глядачів.
Наскільки ж вистачить захисту після щеплення, поки що невідомо. Дослідження ще тривають. У планах МОЗ - вакцинувати 60% населення країни протягом двох років.