10:45, 17 серпня

У Маріуполі отримати лист непрацездатності можна у електронному форматі

Таку функцію в Маріуполі запровадили ще у червні. Як до таких змін ставляться пацієнти? І що робити тим, хто й досі не може взяти медичний документ старого зразка?

поділитись:
У Маріуполі отримати лист непрацездатності можна у електронному форматі - фото 1

Деяким пацієнтам про нову систему видачі лікарняних мало що відомо. Медики пояснюють: оформлюють не сам лікарняний, а висновок, тобто обґрунтування для його відкриття. Дані вносять в реєстр Пенсійного фонду. Перевірити їх можуть на підприємстві - за допомогою електронного кабінету. Після одужання пацієнта, фахівець "закриває" лікарняний та роздруковує документ.

«Збої можуть бути в електронній системі на стадії формування в пенсійному фонді. Якщо недостатньо якихось даних з місця роботи, або пацієнт взагалі не зареєстрований в системі соціального страхування», - зауважує медична директорка з експертизи тимчасової непрацездатності ЦПМСД №2 Інна Іванілова.

Ті ж, хто ще з травня чекають на свої лікарняні, можуть отримати тимчасову довідку від медпрацівника. Замінити її на повноцінний листок непрацездатності можна буде лише після того, як в Міністерстві охорони здоров'я з'являться спеціальні бланки.