10:25, 29.05.2020

Де у Маріуполі можна пройти діагностику Covid-19?

Медична лабораторія «Код Здоровья» вводить нові методи дослідження. Відтепер у кліниці можна продіагностуватися на коронавірус.

поділитись:
Де у Маріуполі можна пройти діагностику Covid-19? - фото 1

Медична лабораторія «Код Здоров'я», на підставі нормативних документів МОЗ України (накази та Стандарти медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID 19)»), з 25.05.2020 р. вводить нові види дослідження: кількісне визначення антитіл класу IgМ і IgG до вірусу SARS-COV-2 методом імуно-хемілюмінесценції (ІХЛА) і комплексне дослідження: визначення імуноглобулінів класу IgA, IgM, IgGдовірусу SARS-COV-2 методом ІФА.

Точний діагноз COVID 19 має важливе значення не тільки для забезпечення належного лікування пацієнтів, а й для полегшення ідентифікації інфікованих SARS-COV-2 людей, зокрема, безсимптомних носіїв, яких потрібно ізолювати з метою обмеження поширення вірусу.

Антитіла класу IgA, IgM починають виявлятися в середньому на 5 день від появи симптомів захворювання, їх концентрація збільшується до 14 дня.

Антитіла класу IgG починають виявлятися в середньому на 7 день від появи симптомів захворювання, їх концентрація збільшується з 8 по 21 день. Є дані, що виявлення антитіл IgA і IgM до вірусу SARS-COV-2 поєднується з виявленням РНК вірусу SARS-COV-2. Поєднання виявлення антитіл IgМ і IgG до SARS-COV-2 з ПЛР-тестом може бути найкращим лабораторним показником для діагностики нині. Виявлення антитіл буде актуальним для пізніх стадій інфікування після виведення вірусу з організму, оскільки це дасть можливість визначити наявність захисного імунітету в осіб, які перехворіли. Також моніторити ступінь поширення вірусу та наявність імунітету в населення на суспільному рівні.

Отже, тестування на наявність антитіл показано для:

1. Діагностики пацієнтів, які звертаються за медичною допомогою через 7 і більше днів після появи відповідних симптомів;
2. Контактного відстеження;
3. Виявлення безсимптомних носіїв;
4. Визначення імунного статусу та ризику зараження;
5. Визначення ступеня поширення COVID 19.

Згідно наказу МОЗ України від 20.05.2020 р. «Про затвердження змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» з метою оптимізації заходів щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань, викликаних новим коронавірусом», лабораторне тестування на COVID 19 проводиться з використанням методу полімеразної ланцюгової реакції (далі - ПЛР) і методу імуноферментного аналізу (далі - ІФА).

Особи, які підлягають тестуванню:

1. Особи, які потребують планової госпіталізації та/або операції, перед госпіталізацією та/або операцією повинні бути обстежені:
- на антитіла класу IgM до SARS-CoV-2;
- ПЛР обов'язково для осіб із імуносупресією;
- ПЛР, якщо ІФА позитивний.

2. Медичні працівники, які безпосередньо надають медичну допомогу хворим, або проводять догляд за хворими на COVID-19 в умовах стаціонару, працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів, отримані від хворих COVID-19, працівники патологоанатомічних, судово-медичних бюро, повинні бути обстежені:
- на антитіла класу IgM і IgG до SARS-CoV-2;
- ПЛР, якщо ІФА позитивний.

3. Працівники Національної поліції, Національної гвардії, Державної прикордонної служби. Інші медичні та фармацевтичні працівники повинні бути обстежені:
- на антитіла класу IgM і IgG до SARS-CoV-2;
- ПЛР, якщо ІФА позитивний.

Де у Маріуполі можна пройти діагностику Covid-19? - фото 18359

 

Де у Маріуполі можна пройти діагностику Covid-19? - фото 18360

Остаточний діагноз може бути встановлений тільки при наявності комплексу лабораторних та інструментальних методів дослідження, а також клінічних проявів захворювання.

Важливо: при отриманні позитивного результату дослідження (антитіла IgM та/або антитіла IgА позитивні) інформація буде передана в міський Департамент охорони здоров'я та обласний лабораторний центр.

Вартість кожного кількісного дослідження (IgM або IgG): 400 грн + 30 грн забір крові. Термін виконання 2 дні.
Вартість комплексного дослідження (IgM, IgA, IgG): 420 грн + 30 грн забір крові. Термін виконання 2 дні.

Ліцензія № 599048
СЕРТИФІКАТ ВІДПОВІДНОСТІ
СТАНДАРТУ ДСТУ ISO 9001:2015