15:20, 29 серпня

У розпалі - сезон персиків та нектаринів

Такі продукти необхідно вживати й восени, аби захистити організм від вірусів та бактерій. Чим корисні ці плоди та для кого вони можуть бути небезпечними?

поділитись:
У розпалі - сезон персиків та нектаринів - фото 1

Віноград, полуниця, чорниця... А поряд - персики та нектарини. Під час вибору цих смаколиків слід звертати увагу на зовнішній вигляд, наголошують у держпродспоживслужбі.

«Багато вже з'явилося такої продукції, як персики, нектарини ми не пропонуємо обирати м'які персики, пом'яті, з тріщинами, може бути гниль, де стікає сік. Це може порушити цілісність та забруднюватися мікрофлорою. Для здоров’я це не бажано», - заступник начальника Маріупольського управління гу держпродспоживслужби в донецькій області Едуард Квашук.

Чим корисні такі продукти та які вітаміни містять?

«Як в нектарина, так і в персику знаходиться магній, залізо, калій, який зміцнює стінки судин, серцеві м'язи, залізо, яке допомагає нашій гормональної панелі, допомагає в разі анемії, її відсутность», - каже гастроентеролог Юлія Сакалюк.

Проте ці фрукти можуть визвати алергічну реакцію. Також вони небезпечні й для пацієнтів із цукровим діабетом, бо підвищують рівень глюкози у крові. Усім іншим, аби зміцнити імунітет, персики та нектарини варто вживати в помірній кількості.

«Перед осенью, как раз, когда заканчивается летний сезон, мы должны как можно больше насытиться вот этими микроэлементами, дабы предупредить возникновение вирусных заболеваний, которые могут встретиться нам в холодный период», - радить гастроентеролог.

Лікарі додають, потрібно постійно стежити за раціоном: п'ятдесят відсотків - це овочі та фрукти, інша половина - вуглеводи, білок та кисломолочна продукція.