19:46, 14 вересня

У скільки маріупольцям обходиться аналіз на коронавірус?

У Міністерстві охорони здоров'я заговорили про другу хвилю Covid-19. На неї очікують уже в жовтні. Та в установі пообіцяли: кількість тестувань - збільшуватимуть.

поділитись:
У скільки маріупольцям обходиться аналіз на коронавірус? - фото 1

Окремий вхід і кабінет. Одна з приватних лабораторій Маріуполя. У ній зробити тест на коронавірус може будь-хто. З собою треба мати паспорт або водійське посвідчення. Євген прийшов до клініки аби здати аналіз.

«По роботі потрібно. Звичайний тест, ПЛР. Треба всіх перевіряти час від часу. Тим більше спалах ж пішла», - каже відвідувач лабораторії.

ПЛР-тест у лабораторії коштує 850 гривень. Він показує чи є в людини коронавірус навіть із першого дня зараження. Та найбільш точним результат буде тільки через тиждень після ймовірного інфікування. Матеріал беруть зі слизової оболонки рота чи носа.

Крім ПЛР в Україні проводять і три види ІФА-аналізу. Завдяки ним можна дізнатися, хворів пацієнт на Covid-19 раніше, або переносить вірус зараз. Коштує таке дослідження до 400 гривень. Для нього беруть кров із вени.

До відібраних зразків додають реагенти, які зберігаються в холодильниках. І вже за дві доби буде відомо, чи є в тієї чи іншої людини - Covid-19.

Всі біоматеріали проходять маркування, реєструються в системі та відправляються до лаборанта. Після цього зразки потрапляють до біохімічного аналізатора. Результати аналізу пацієнт може отримати й онлайн.

«Лабораторія працює дуже тісно з лабораторним центром міста Маріуполя. Ми передаємо всі дані пацієнта: прізвище, ім'я, по батькові, домашню адресу, рік народження пацієнта. І вже далі лабораторний центр виявляє контактні особи та проводить епідрозслідування», - розповіла бактеріолог медичної лабораторії Оксана Корнєєва.

Також усі охочі можуть придбати експрес-тест в аптеці. Коштує він від 300 до 600 гривень. Зробити такий аналіз можна й вдома. Проте достовірність його буде невисокою. Всього 50%. А ось безоплатно зможуть протестуватися ті, в кого є направлення від сімейного лікаря й ознаки коронавірусної хвороби. Масове ж безкоштовне тестування в Україні не проводиться.