14:38, 31 березня

Україна перша прирівняла е-паспорт до паперового

Відтепер електронна версія документа в державному застосунку "Дія" має аналогічну юридичну силу паперового або пластикового документів

поділитись:
Україна перша прирівняла е-паспорт до паперового - фото 1

Від 23 серпня 2021 року замість фактичного ID або закордонного паспорту українці зможуть офіційно надавати електронну версію для отримання послуг у державних і приватних установах. Про це повідомив віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Скориставшись електронною версією паспорта через застосунок на телефоні можна буде відкрити банківський рахунок онлайн, або здійснити касову операцію в банку.

Також використовувати під час подорож потягом або літаком всередині країни. При заселенні в готель, отриманні посилок на пошті, підтвердження віку в супермаркеті та правоохоронним органам.

Передбачається, що в е-паспортах буде наявна інформації про місце проживання. Згодом Мінцифрою планується запровадити можливість виїзду з країни за е-документом.

Однак, варто пам’ятати, що нині електронні паспорти не діють під час перетину державного кордону та лінії зіткнення з тимчасово окупованими територіями.