17:42, 03.12.2021

Українці хочуть карати шахраїв. Для цього створили петицію

Коштовні призи, за які треба доплатити, та акції з шаленими знижками. Здебільшого, саме так "розводять" довірливих українців. Тож, в мережі з'явилася петиція про те, аби карати шахраїв за такі схеми. Який механізм пропонує автор?

поділитись:
Українці хочуть карати шахраїв. Для цього створили петицію - фото 1


Виграли декілька тисяч гривень, холодильник, машину чи навіть квартиру - маєте негайно надіслати свої дані, інакше приз згорить! Або ж хтось із родичів втрапив у халепу і врятувати його можна лише переказавши кошти на певний рахунок. З такими повідомленнями стикався мало не кожен. І дехто вірив шахраям, ділився особистими даними та втрачав гроші.

Що робити з такими спробами зазіхання на ваші гроші? Маріупольський юрист Олександр Магдаліц має декілька пропозицій. Каже - безкарність таких дій його дуже дратує, тож вирішив створити петицію. В ній виклав механізм впливу на зловмисників. Наприклад, оператори зв'язку просто припиняють обслуговувати номери, з яких здійснюється шахрайство. Фахівець запевнив - така система успішно працює за кордоном.

«Зараз дуже великих коштів вартує зробити з тих славетних номерів на "044", де є акції "нажміть 1, нажміть 2" всі ці боти, всі ці інші конструкти. І якщо людина зможе самотужки чи то через месенджери, чи то через електронне повідомлення просто надати такий номер телефону зі своїм коментарем про те, то його може бути заблоковано не тільки на вашому телефоні, а й взагалі», - розповідає юрист.

Відповідне звернення можна знайти та підписати на сайті петицій до Президента України. Юрист додав - зараз важелів впливу на телефонних аферистів замало, тому правоохоронці не можуть нічого вдіяти, аж поки людині не нанесуть матеріальних збитків.

«У залежності від тяжкості скоєння злочину, може загрожувати кримінальна відповідальність, щонайменше це сплата штрафу у розмірі від двох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, та як максимум - це позбавлення волі на строк до 12 років», - розповіла інспекторка з комунікацій Маріупольського районного управління поліції Мирослава Попова.

Також у поліції нагадали: якщо вам телефонують або надсилають повідомлення, у яких йдеться про виграш грошей, побутової техніки чи інших призів - варто ретельно перевіряти інформацію та не надавати свої особисті дані стороннім особам.