12:51, 12.08.2020

Українці вже беруть іпотеку під 10%, - Президент

За словами Глави держави, одне з основних завдань влади, щоб іпотека в Україні була під 10% річних і менше.

поділитись:
Українці вже беруть іпотеку під 10%, - Президент - фото 1

Українці повинні мати можливість придбати житло в кредит під доступні проценти – хоча б під 10% річних, тому що банківські ставки за іпотекою, які існували досі, – просто непідйомні для багатьох українських сімей, заявив Президент Володимир Зеленський.

Ми боролися впродовж року. На це працював і уряд, і Офіс (Президента. – ред.), і Національний банк, і інші банки. Зараз є домовленості, і вони вже втілюються в життя – зараз іпотека знижена. У деяких банках – іпотека під 10%. В цілому, було головне завдання: якщо буде іпотека 10% – ми дійсно допоможемо людям, які зможуть дозволити собі купівлю житла, – сказав Володимир Зеленський

Також він зауважив, що колись сам брав іпотеку під «страшні відсотки» - 22-25%. Тому вважає, процентну ставку варто знижувати.

Є складнощі, я знаю. Вони пов’язані з обліковою ставкою Національного банку та з інфляцією. Але всі ці складнощі – технічні, всі вони з часом будуть нівельовані. Зараз найголовніше – вже є сигнал і є приклади: люди можуть і беруть іпотеку під 10%, – зазначив Глава держави

За інформацією заступника керівника Офісу Президента Юлії Ковалів, за перший місяць роботи програми з надання доступної іпотеки для населення загальний обсяг наданих позик склав 75 млн грн (понад 200 іпотечних кредитів).