18:00, 24 лютого

Українські студенти-медики тепер навчаються на надсучасному обладнанні (Відео)

В універсітеті ім. Шевченко відкрилась перша в Україні медична аудиторія віртуальної реальності.

поділитись:
Українські студенти-медики тепер навчаються на надсучасному обладнанні (Відео) - фото 1

Одним натисканням кнопки тут можна роздивитись серце під будь-яким кутом. Побачити кішківник. І розгледіти цироз печінки з усіх боків.

У спеціальних окулярах можна навіть прооперувати мозок. Все це демонструється у віртуальній реальності, що дає відчуття присутності. Тепер - можна вивчати будь-який орган не в анатомічному театрі, а ось на такому екрані.

Українські студенти-медики тепер навчаються на надсучасному обладнанні (Відео) - фото 8262

 

"Бракує трупного матеріалу для практичних занять і це може частково замінити ось цю недостачу", - каже розробник проєкту Іван Волков

Дві аудиторії – паралельні реальності. В одній - студенти вивчають легені на макетах. В іншій – занурюються всередину органу. На вигляд, здається, що кожен дивиться своє кіно. Насправді ж - усі вони виконують одне завдання.

Артем Охрей – один з перших в Україні віртуальних викладачів. Він буквально на пальцях пояснює будову легенів. Для цього йому достатньо торкнутись планшету.

"Я можу крутити, змніювати розмір. Студенти візуалізують це в своїх окулярах", - каже асистент кафедри анатомії і патологічної фізіології.

Щоб це працювало - вистачає Wi-Fi і безкоштовного додатку в смартфоні. Подібні мандрівки людським тілом – нормальна практика у світі. В США за допомогою цієї технології проводять операції. Для України поява такої лабораторії - справжній прорив.

"Із Фондом благодійним Бориса Колеснікова – це не перший вже наш проект. І ми скористалася нагодою і звернулися: чи готові вони нам допомогти в реалізації цього проекту – отримали позитивну відповідь", - розповів Леонід Губерський, ректор київського національного університету ім. Т. Шевченка.

 

"Наша мета - перш за все дати можливість молодим і талановитим студентам доторкнутися до світу технологій. Щоб вони залишилися в нашій рідній країні", - зазначила директор фонду Бориса Колеснікова Софія Мудрик.