19:50, 24.04.2020

В рамках проєкту «Тепер я чую» допомогу отримала родина з Маріуполя

Від хвороби страждають уже кілька поколінь. У родині Рогозянових з Маріуполя через вади слуху повноцінного життя позбавлені і дорослі, і діти. Останнім шансом для шестирічного Марка та дворічного Мирослава став проєкт Фонду Ріната Ахметова «Тепер я чую».

поділитись:
В рамках проєкту «Тепер я чую» допомогу отримала родина з Маріуполя - фото 1

На галасливій вулиці Марк і Мирослав — завжди спокійні та не реагують на гучні звуки.

«Так, ми в повній тиші, ми нічого не чуємо. Ні як птахи літають або співають, ні як машини їздять», - каже батько Марка і Мирослава Віктор Рогозянов.

Від вродженої недуги страждають не лише діти, а й батьки.

«У мене і тато і мама - батьки глухі все і я з народження глухий. З покоління в покоління все глухі народжувалися», - каже Віктор Рогозянов.

Старшому синові — Марку — уже шість років.

«Хоче спілкуватися з іншими дітьми наприклад, але не чує нічого він намагається, але вони не хочуть з ним спілкуватися через те, що він не чує, не розуміє їх», - каже мама Марка і Мирослава Анна Рогозянова.

Жити й не чути навколишнього світу дуже важко, каже Анна.

В рамках проєкту «Тепер я чую» допомогу отримала родина з Маріуполя - фото 14867

 

«Буває, продавці в магазинах не хочуть спілкуватися, відвертаються, нервують, погане поводження», - каже мати дітей.

Сьогодні сім'ю Рогозянових супроводжує перекладач. Але таких фахівців катастрофічно не вистачає, адже тільки у Маріуполі близько тисячі людей з вадами слуху.

«Вони не можуть спілкуватися з навколишнім світом. Вони не можуть допомогти собі навіть елементарно викликати швидку або поговорити з постачальника піци», - каже перекладач жестової мови Іван Родіонов.

Надія з'явилася — після численних обстежень. Лікарі встановили, що Марк і Мирослав зможуть чути, якщо їм встановлять слухові апарати.

«Зараз їх батьки не чують і щоб піти в якусь інстанцію, їм потрібно брати з собою перекладача, а коли діти підростуть вони зможуть допомогти своїм батькам тобто вони будуть для них як перекладачі», - каже Іван Родіонов.

У Маріупольському Центрі хлопчикам встановили потужні слухові апарати. Вони спрацьовують із перших секунд.
Діти отримали допомогу у межах проєкту Фонду Ріната Ахметова "Тепер я чую". Всього встановили 169 високочутливих слухових апаратів.

«Каже, допоміг дуже Рінат Ахметов, він дав апарати ці, вони дуже раді. Велике спасибі, величезне спасибі. Ми дуже раді, що отримали ці апарати», - каже мама хлопчиків.
В рамках проєкту «Тепер я чую» допомогу отримала родина з Маріуполя - фото 14866

 

«А самі купити, у нас не було такої можливості вони дуже дорого коштують», - каже батько.

Тепер украй важливо, щоб Марк і Мирослав навчилися говорити. Для цього їм потрібно більше часу проводили в оточенні людей, які чують і розмовляють.