14:55, 15 квітня

"Укрпошта" більше не буде займатися доставкою пенсій

З 1 вересня за пенсією треба буде йти в банк майже всім клієнтам "Укрпошти". Винятком стануть лише нерухомі старі, опікуни недієздатних і маломобільних осіб, а також люди з інвалідністю I групи.

поділитись:
"Укрпошта" більше не буде займатися доставкою пенсій - фото 1

Згідно з постановою Кабміну, до 1 вересня 2021 Пенсійний фонд України проведе перший конкурс для відбору організацій, що здійснюють виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів в межах України. Так, уже з осені отримувати на дому пенсію і соцвиплати зможуть тільки:

• люди з інвалідністю I групи;
• особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду;
• особи, які досягли 80-річного віку;
• одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги по догляду.

Такі зміни пов'язані з тим, що в Пенсійному фонді порахували вартість послуг "Укрпошти" занадто дорогими і вирішили відмовитися від співпраці. Нагадаємо, з 1 квітня "Укрпошта" збільшила на 11% тарифи на доставку пенсій. Вартість послуг в містах склала 1,30% від суми відповідної виплати і 2,65% в селах та смт.

Тим, хто отримує пенсії на дому або у відділеннях "Укрпошти" до 1 вересня 2021 року треба вибрати банк, в якому вони хотіли б отримувати пенсії. Перелік таких банків є на сайті Пенсійного фонду. Якщо пенсіонер не визначиться, йому з 1 вересня автоматично відкриють рахунок в державному Ощадбанку. Для отримання пенсії клієнту потрібно буде оформити пенсійну картку.