15:06, 19.05.2020

Уряд пропонує переглянути систему нарахування пенсій в Україні

Міністерство соціальної політики розробило законопроєкт про три професійні пенсійні програми.

поділитись:
Уряд пропонує переглянути систему нарахування пенсій в Україні - фото 1

Мінсоц пропонує змінити солідарну пенсійну систему. Відомство пропонує перейти до фондування пенсійної системи, щоб "розвантажити" Пенсійний фонд.

Як наголошується в пояснювальній записці, оприлюдненій на сайті Федерації профспілок України, законопроєкт покликаний посприяти "звільненню солідарної системи від невластивих їй витрат", а також "створить передумови для ефективного функціонування накопичувальної системи".

Законопроєкт передбачає три професійні пенсійні програми:

- Право на отримання пенсійних виплат при досягненні 50 років: учасниками програми зможуть стати ті, хто працює повний день в особливо важких умовах праці.


- Право на отримання пенсійних виплат при досягненні 55 років: до програми пропонують віднести працівників, зайнятих повний робочий день на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці.


- Можливість взяти участь в накопичувальній пенсійній системі на умовах, визначених у колективних договорах, і отримати пенсійні виплат після досягнення 55 років: віднесуть всіх інших.

Крім того, документ передбачає, що розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) в результаті впровадження накопичувальної професійної пенсійної системи виросте на:

15% - для програми №1;
7% - для програми №2;
не менш як 3% - для програми № 3.


Як відомо, зараз в Україні діє перший рівень системи пенсійного забезпечення - солідарний. На цьому рівні грошове забезпечення пенсіонерів здійснюється за рахунок податків, які платять працюючі люди. Однак пенсії залишаються низькими через постійний дефіцит Пенсійного фонду. Передбачається, що вирішити проблему допоможе впровадження другого рівня пенсійної системи - накопичувального. Тоді українців зобов'яжуть самим накопичувати на пенсію. Але солідарний рівень також продовжить працювати.

Джерело: segodnya.ua