11:30, 19.06.2021

В Україні пропонують заохочувати водіїв грошима за фіксацію порушень на дорозі

Над відповідним законопроєктом працюють у Міністерстві внутрішніх справ. І запевняють: анонімно подати звернення не вийде. Скільки коштів планують давати?

поділитись:
В Україні пропонують заохочувати водіїв грошима за фіксацію порушень на дорозі - фото 1

Так боротися із порушниками на дорозі вирішили у Міністерстві внутрішніх справ. Законопроєкт розробляють.

«Цей законопроект дозволить вважати доказами зйомки на смартфони, які будуть встановлені водіями. Водію достатньо буде клацнути один раз на телефон і програмне забезпечення сформує 30-секундник ролик, на якому можна буде побачити правопорушення», - каже заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

Тобто, задум такий - фіксувати порушення будуть не лише поліцейські, але й ваші ґаджети, на камери яких може потрапити водій, що нехтує правилами.

Анонімно надіслати скаргу не вийде. Доведеться пройти ідентифікацію у системі «Дія». Крім того, авторам ролика, що заскочили водія на "гарячому", обіцяють гроші. Наприклад, наш оператор зафільмував, як таксист їде по зустрічній смузі. Якщо відео відправимо в поліцію, то порушника можуть покарати. А 10 % від штрафу отримаємо ми. Але за умови, що законопроєкт ухвалять. Однак деякі водії проти такої ідеї урядовців.

У МВС обіцяють стежити за тим, аби відео не підробляли. Та вважають: після ухвалення законопроєкту аварійність на дорогах знизиться. Урядовці сподіваються, нововведення запрацює вже наступного року. Але спочатку його мають підтримати у Верховній Раді.