19:35, 12.08.2020

В Україні до календаря щеплень додадуть ще одну обов'язкову вакцинацію

Міністерство охорони здоров'я планує закупити вакцину від пневмококової інфекції. Адже вона може ускладнювати захворювання на грип та CovІd-19. Кому лікарі радять цю ін'єкцію?

поділитись:
В Україні до календаря щеплень додадуть ще одну обов'язкову вакцинацію - фото 1

Максимчику - всього тиждень від народження. Та йому вже робили щеплення: в пологовому. Батьки кажуть, дотримуватимуться календаря вакцинації.

"Ми раніше ж щеплення все робили, нічого страшного не сталося. Зараз вводять там індійські щеплення, таке. У нас старший малюк є, теж робили. Там температура піднялася, але таке", - каже батько малюка Андрій.

Сьогодні дитині до двох років потрібно зробити близько 15 щеплень. При цьому вакцина може містити кілька компонентів.

"44 щеплення проти коклюш-дифтерії-правця, 4 проти поліомієліту, 3 проти гепатиту, БЦЖ і кір. За одне відвідування робиться по дві, по три щеплення, по чотири. Гемофільна ще робиться", - розповідає медсестра Марина Терехова.

Від 2022 року до цього списку медики планують додати вакцинацію від пневмокока. Для дітей вона буде обов'язковою та безоплатною. Ін'єкцію рекомендуватимуть зробити і пенсіонерам, адже літні люди також у групі ризику.

"Підтверджених пневмококовой інфекції в Україні, її по світовим практикам мало. Але це ні в якому разі не говорить про те, що у нас його мало. Просто Виявлення даного збудника при лабораторних дослідженнях вкрай низька", - каже заступниця головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги №3 Галина Біленька.

У 125 країнах вакцинують від пневмококової інфекції для профілактики. В 40 краънах - це обов'язково.

"Це і Європейські країни, і Сполучені Штати, тому що відомо, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я лише в 15 році понад 250 чи то понад 300 тисяч летальних випадків. Найбільш ураженими є діти від 6 місяців до 5 років. Будемо робити все для того аби запровадити як обов'язкову і безкоштовну для дітей", - зазначає керівник програми імунізації Олександр Заіка.

Нині зробити таке щеплення можна в приватній клініці за гроші. Або в державному закладі, але зі своїм препаратом, сертифікатом на нього та чеком із аптеки.