19:01, 22.01.2020

В Україні дорожчатимуть цигарки

У середньому пачка може сягати близько 45 гривень. Усе через підвищення акцизу на тютюнові вироби, яке, згідно з законом, буде відбуватися до 2025 року. Так скільки має коштувати цигарка, аби від неї відмовилися маріупольці?

поділитись:
В Україні дорожчатимуть цигарки - фото 1

Семен курить протягом року. За тиждень на цигарки витрачає майже 200 гривень. Якщо пачка коштуватиме більше 70, то, каже точно кине.

«Тогда это будет слишком дорого».

Віталій вдихає тютюновий дим з 15 років. Каже, намагався кинути курити декілька разів. Але марно. Та точно знає, скільки має коштувати пачка, щоб він її не купив.

«Гривен 100. Тогда уже да, уже будем, это будет напряжно покупать сигареты. Буду не знаю там, какие-то лекарства покупать. Пытаться бросить, что ж. Просто большая трата денег» - каже курець.

Куріння це залежність, стверджують лікарі. І аптечні препарати не завжди допоможуть позбутися шкідливої звички. Бо найважливіше - бажання людини.

«Бросить он всегда сможет, как-бы тяжело не было, невыносимо в плане отказа от механической привычки. Если вы хотите действительно бросить курить, лучше проконсультируйтесь со специалистом он вам назначит необходимые препараты» - каже лікар-нарколог Ілля Пестрецов.

Економісти прогнозують: щороку ціни на цигарки підійматимуться на 20 відсотків. Поки пачка у середньому коштує 45 гривень. А ось стіки для гаджетів, що нагрівають тютюн - 63. Та фахівці стверджують здорожчання відбувається не тільки через підвищення акцизу.

«Увеличивается в том числе и налоговое давление, во всех странах на табачный бизнес. В большинстве своем табачные компании-они международные. Поэтому они вынуждены пересматривать свою ценовую политику. Они смотрят насколько потребитель лоялен. И может ли он позволить заплатить себе больше» - розповів кандидат економічних наук Олександр Калинін.

А чи поменшає курців в Україні - подивимося. Цигарки зростатимуть в ціні і надалі. У 2025 році пачка може коштувати мінімум 90 гривень.