21:23, 19.05.2020

В Україні майже чверть мільйона жителів ВІЛ-інфіковані

Зараз триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ. Хвороба - не вирок, кажуть лікарі. Та радять усім здати кров, аби перевіритися. Як часто рекомендовано робити аналіз та коли чекати на результат?

поділитись:
В Україні майже чверть мільйона жителів ВІЛ-інфіковані - фото 1

Вікторія розповідає, здає кров на ВІЛ кожні три місяці. Бо ризик заразитися існує завжди.

«Я сама хочу знати, який у мене стан здоров'я. В першу чергу повинен бути зацікавлений в цьому сам чоловік. Тобто нікого не можна примушувати», - розповідає дівчина.

Цьогоріч на профілактику та протидію вірусу в Україні виділили приблизно 200 мільйонів гривень. Здати експрес-аналіз безкоштовно та конфіденційно можна у будь-якому лікувальному закладі. Нині точність такого тесту при його правильному зберіганні та проведенні дорівнює 100%.

У Маріуполі на обліку близько 4,5 тисяч хворих на ВІЛ, - підрахували лікарі. Занепокоєні: реальні цифри можуть бути інші. Бо охочих перевіритися - значно поменшало.

«Кількість обстежених зменшилась більше ніж на 15%. Не потрібно запрошувати спеціально у зв'язку з ситуацією по Covid, людей в лікувальний заклад. Але якщо він вже прийшов до вас за медичною допомогою, проведіть, будь ласка йому це обстеження. Це не важко і це ніяк не вплине на епідеміологічну ситуацію по коронавирусу», - каже завідувачка Центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Наталя Москальова.

А ось у громадських організаціях - людям, у яких виявили ВІЛ - допомагають психологи. Адже це не лише інфекційне, але й соціальне захворювання.

«Потрібно правильно людину заспокоїти, пояснити, дати йому час це прийняти. І головна мета - щоб людина дійшов до лікувального закладу, пройшов необхідне обстеження, став на облік і став сприймати АРТ-лікування. Для цього потрібен час», - каже керівниця ГО «Істок» Ольга Белкова.

Безкоштовно отримати експрес-тест на ВІЛ можна також у кількох аптеках Маріуполя. А перевіритися - просто вдома.