13:20, 17 лютого

В Україні пропонують посилити покарання за домашнє насильство

Відповідний проєкт Уряд ухвалив у першому читанні. Які санкції планують застосовувати для кривдників, та як отримати допомогу жертвам?

поділитись:
В Україні пропонують посилити покарання за домашнє насильство - фото 1

Примусова праця або декілька тижнів за ґратами. Уряд планує суворіше карати домашніх тиранів. Штраф збільшили до 23 тисяч гривень. Додали громадські роботи. За знущання, образи, погрози та переслідування відправлятимуть працювати на 240 годин. Плату за це віддаватимуть жертві. Також серед покарань арешт. Спочатку на 10 діб, а повторно - на два тижні.

У Маріуполі, тільки за останній рік, зафіксували понад 1,5 тисячі випадків домашнього насильства. З них 1400 щодо жінок, 150 - чоловіків та 380 - стосовно дітей. Більшість страждали від психологічного аб'юзу. Для жертв тиранів у місті працює спеціальний центр - шелтер. Там постраждалі перебувають близько півроку. Безкоштовно. За цей час знаходять роботу, накопичують гроші, поновлюють документи. У кімнатах по 10 місць. Є всі необхідні меблі, сучасна техніка, а головне, безпека та допомога.

Аби отримати допомогу, варто звернутися до поліції, швидкої або соцслужб. Окрім домашнього насильства, у Маріуполі боряться і з харасментом. Закликають не мовчати жінок, коли ті зазнали сексуальних домагань у громадських місцях. За підтримки Фонду народонаселення ООН організували фотовиставку "Небезмежність", мета якої привернути увагу до цієї проблеми та мотивувати жертв звертатися по допомогу.