09:20, 26 березня

В Україні розгортають тимчасові шпиталі і змушують носити маски на вулицях

Заклади працюють попри заборони, люди у чергах не дотримуються дистанції, а інфіковані - свідомо заражають інших. І це - через рік від початку пандемії коронавірусу. Як реагують жителі на черговий локдаун у Львові, Києві та Одесі? Та що робити маріупольцям, аби уникнути такого ж сценарію?

поділитись:
В Україні розгортають тимчасові шпиталі і змушують носити маски на вулицях - фото 1

Щодня мінімум півсотні нових хворих потрапляють до лікарень Львова. Про це повідомляє мер Андрій Садовий. Відсьогодні місто і область у "червоній" зоні. А у медзакладах облаштовують додаткові ліжка. Нині під наглядом лікарів понад 800 інфікованих. Але львів'яни й досі не дотримуються карантину, розповідає місцева жителька Олександра.

«Основна проблема в тому, що молодь дуже несерйозно ставиться до цієї проблеми. Я особисто знаю декілька випадків, коли молодь мого віку, знаючи, що вони хворі, продовжують контактувати із здоровими людьми, відповідно, заражаючи їх і наражаючи їх на небезпеку».

Локдаун впровадили і в столиці. За добу коронавірус підтвердили більш ніж у 1200 киян. Нині у ковідних відділеннях перебуває понад 3 тисячі хворих. Лікарні заповнені на 70%. Ріст захворюваності киянка Анна пов'язує із подорожами та ігноруванням карантинних обмежень.

«Можливо, ці люди поверталися потім назад і якимось чином контактували між собою. Але, чесно кажучи, я не думаю, що причина тільки в цьому для Києва. Тому що тут теж працюють заклади, кафе, ресторани».

Мандрівки могли спричинити спалах захворюваності і в Одесі. Місто - друге в Україні за кількістю нових інфікованих. Із початку тижня його також віднесли до червоного рівня епіднебезпеки. За добу на COVID-19 захворіли майже 600 одеситів.

На сьогодні найгірша епідситуація - в Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Черкаській, Миколаївській, Чернівецькій, Сумській, Одеській та Львівській областях. Маріуполь - поки "помаранчевий". У місті 1700 хворих, із них майже 300 - у лікарнях.

Але лікарі наголошують, кількість інфікованих в Маріуполі також збільшується. Тому закликають містян дотримуватися карантину та берегти своє здоров'я.