20:00, 03.08.2020

В Україні стартувала вступна кампанія. Особливості 2020 року

Через карантин вступну кампанію відтермінували майже на місяць. Уже розпочався процес з реєстрації електронних кабінетів абітурієнтів. Окремі правила вступу прописали для дітей з тимчасово окупованих територій.

поділитись:
В Україні стартувала вступна кампанія. Особливості 2020 року - фото 1

ЗНО вже позаду. Результати відомі. Наступний крок абітурієнтів - реєстрація електронного кабінету на сайті osvitavsim.org.ua.

Через карантин процес стартував із початку серпня. А з 13 серпня розпочнеться прийом заяв і документів. Усе - в електронному форматі та дистанційно.

«Новація - це кількість заяв, які може подати абітурієнт на бюджет. Це - не більше п’яти заяв. Кількість заяв, які мають бути подані на контракт, вона не є обмеженою. Наступна новація - це встановлення мінімального порогового балу для вступу на бюджет. Для деяких спеціальностей він складає 125 балів», - розповів заступник міністра освіти та науки України Андрій Вітренко.

Для вступу на «Фармацію» - це не менш ніж 130 балів і понад 140 - на спеціальності в галузях - «Право», «Міжнародні відносини», «Публічне управління та адміністрування». Навпроти кожної бюджетної заяви абітурієнт проставляє пріоритетність - від 1 до 5. І тут виші радять бути уважнішими, адже рекомендацію на безкоштовне навчання отримують лише одну.

«Після того, як заява буде подана і зареєстрована - змінити пріоритетність заяви неможливо. Подання заяв не обмежується одним днем. З 13 по 22 серпня вони реєструють свої заяви. Наприклад, в якийсь день подав на третій пріоритет заяву, на інший, подумав, подав на другий та четвертий», - наголосив заступник голови приймальної комісії Валерій Можаровський.

Цьогоріч без результатів зовнішнього оцінювання можуть вступати діти з тимчасово окупованих територій Донеччини, Луганщини та Криму. Для консультацій щодо документів і умов - в усіх закладах вищої освіти створено спеціальні центри.

«По тих 105 вузах, які були до прийняття, акредитовані вузи, там було 20% квота. Для цих, хто сьогодні доєднався буде 10%. Але загальна кількість місць - це приблизно 8 тисяч. Це додаткові місця, які уряд України виділив спеціально», - наголосив в.о. міністра освіти та науки України Сергій Шкарлет.

Для дітей із непідконтрольних територій, приміром, тільки в київському політехнічному інституті передбачили понад 400 бюджетних місць. Попередню реєстрацію можна пройти онлайн.

«Нажаль, кінцеву реєстрацію цієї категорії неможливо провести дистанційно. справа в тому, що досить різний пакет документів у всіх Тому з кожним проводиться безпосередньо особлива робота. З кожним вступником», - зазначив заступник голови приймальної комісії Валерій Можаровський.

Оригінали документів на бюджет вступники мають подати до кінця серпня. Нині їх також можна надіслати поштою. Для дітей із непідконтрольних територій подача паперів і зарахування буде в два етапи - до 20-го серпня та фінальний - до 23 жовтня.