19:30, 07.10.2020

В Україні стартував осінній призов

Карантин не завадив. 400 хлопців з усієї Донецької області збираються у Маріуполі, аби вирушити до армії. Де служитимуть і як готуються майбутні військові в умовах карантину?

поділитись:
В Україні стартував осінній призов - фото 1

Декілька годин в автобусі - і загальний збір в обласному пункті. Майбутні армійці приїхали з Покровська і Мирнограду. Після медогляду у своїх містах, хлопці проходять обстеження у Маріуполі. Попри пандемію в Уряді вирішили не переносити осінній призов. У військоматі кажуть, дотримуються усіх умов карантину.

Перед відправленням у Маріуполь призовників на коронавірус перевірили експрес-тестами. А вже сьогодні їм мають зробити імуноферментний аналіз. Результати будуть відомі впродовж доби. Якщо результат буде позитивним, людину мають перевірити ПЛР-тестом. З початку жовтня таких випадків в Донецькому військоматі ще не було. Окрім цього, тривають і загальні обстеження у лікарів.

Микиті - 19. Вирішив піти до армії самостійно.

«Дисциплина, форма, новое общение, то есть даже друзей новых заводить», - каже призовник.

Обов'язкову службу проходять лише ті, кому вже виповнилось 20 років. Єгор вирішив стати військовим раніше, хоча батьки відмовляли.

«Вони спочатку не знали, що відповісти, а потім, - ти хочеш служити? Я сказав так, це мій обов'язок. І я пішов сьогодні служити на 18 місяців», - розповідає призовник Єгор Грицай.

На початку осені хлопці отримали повістки. Вже цього тижня вони відправляться до навчальних центрів для підготовки. А потім - до військових частин.

Для призовників з вищою освітою термін служби менший - рік. Усього з Донецької області служитимуть 400 новобранців. Їх мають розподілити між відомствами Збройних Сил, Національної Гвардії, прикордонної служби та спеціальної служби транспорту. У військоматі наголошують, армійці перебуватимуть частинах поза зоною ООС.

«Відповідно до потреб військових частин ці особи будуть направлятись безпосередньо до військових частин, які дислоковані не на території проведення операції Об'єднаних сил», - розповів заступник військового комісара Донецького обласного комісаріату Андрій Гущенко.

Осінній призов триватиме до кінця грудня. Ухилення від строкової військової службу карається штрафом або обмеженням волі на строк до трьох років.