11:30, 25 листопада

В Україні триває осінній призов

Призивають до лав Збройних сил, Нацгвардії, Державної прикордонної служби, а також до Державної спеціальної служби транспорту. В Маріуполі теж надсилають сповіщення. Скільки юнаків вже пройшли медогляд та що загрожує тим, хто ігнорує повістку?

поділитись:
В Україні триває осінній призов - фото 1

 

Загалом до лав Збройних сил, Нацгвардії, Державної прикордонної служби та до Державної спеціальної служби транспорту планують забрати понад 13,5 тисяч українців. З них понад сто - маріупольці.

Призиватимуть юнаків від 18-ти до 27-ми років. Крім тих, хто має відстрочки як за сімейними обставинами, так і за станом здоров'я. Термін служби - півтора року. Тим, хто має вищу освіту, - рік. Строковиків на передову - не відправлятимуть.

«Направляються до військових частин з подальшим навчанням у навчальних центрах, отримують військово-облікові спеціальності і потім повертаються до військових частин, займаються згідно з фахом. Умови у військових частинах дуже гарні: харчування, місця відпочинку», - розповів заступник військового комісара Донецького обласного центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Луценко.

У територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки наголошують: нині від призову переховуються майже чотири тисячі юнаків.

«Бояться служити, бо думають, що вони мабуть попадуть до ООС. Строковики не будуть залучатися до Операції Об'єднаних сил. Лише тільки після того, як їм виповниться 20 років і вони підпишуть контракти в лавах ЗСУ, тоді вони мають право за власним бажанням долучитися до захисту», - акцентував т.в.о. начальника Маріупольського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Євген Мамайчук.

Тим, хто ухиляється від строкової служби, загрожує покарання. Від штрафу у 800 гривень до ув'язнення на 3 роки.