19:51, 10.08.2020

В Україні триває вступна кампанія у виші. Що пропонують університети Маріуполя?

Чи є місця на бюджеті та скільки коштує контракт? Абітурієнти визначаються - де та на кого навчатися.

поділитись:
В Україні триває вступна кампанія у виші. Що пропонують університети Маріуполя? - фото 1

 

Катерина зареєструвалася в електронному кабінеті абітурієнта минулого тижня. Зараз збирає інформацію про виші та обирає спеціальність. Насамперед, звертає увагу на кількість бюджетних місць і вартість контракту. Каже, деякі університети ціни на навчання зменшили. Дівчина хоче стати юристкою або перекладачкою. Планує навчатися в Маріуполі.

«Багато вузів, але не скрізь є та спеціальність, куди я хочу поступити. Але я для себе знайшла і інші спеціальності в цих вузах», - каже абітурієнтка Катерина Карачевцева.

У Маріупольському державному університеті приймальна комісія працює з 1 серпня. Документи поки не приймають, лише допомагають абітурієнтам зареєструватися на сайті. Цьогоріч в МДУ понад 200 бюджетних місць для бакалаврів денної форми навчання. Найбільша кількість держзамовлення на "Право" і "Дошкільну освіту" - 15 місць. Ці напрямки найпопулярніші серед абітурієнтів уже впродовж декількох років, кажуть в комісії. Є і нові спеціальності.

«У нас є молоді спеціальності, це міжнародне право. У минулому році вона була тільки відкрита і вже в цьому році вона достатньо популярна серед абітурієнтів. Також є спеціальність публічне управління та адміністрування, в минулому році вона була відкрита», - розповідає відповідальна секретарка приймальної комісії МДУ Юлія Демидова.

А у Донецькому юридичному інституті деяким абітурієнтам - відмовляють, адже - запізно. Тут вчать не тільки студентів, а й курсантів. А для них вступна кампанія розпочалася ще в лютому.

«Звернутися до кадрового підрозділу Національної поліції і оформити навчальну справу. Після цього отримати направлення на проходження військово-лікарняної комісії, скласти ЗНО, отримати свідоцтво про повну загальну середню освіту і також скласти екзамен з фізичної підготовки», - розповідає методистка факультету Донецького юридичного інституту Катерина Романенко.

А для студентів процедура вступу така ж, як в інших вишах. На сьогодні в Україні зареєструвалося понад 300 тисяч вступників на бакалаврат та магістратуру. Серед них і абітурієнти з тимчасово непідконтрольних територій, передає сайт "Інфоресурс".

«Є "Донбас-Україна", є "Крим-Україна" і діти, які до нас звертаються, вони йдуть по спрощеній схемі, тобто, якщо вони ЗНО не здавали, вони складають іспити. Але, на жаль, у нас тільки в Кривому Розі складають ці іспити», - розповів в. о. декана факультету Донецького юридичного інституту Валентин Тулінов.

Подати електронні заяви до вишів можна буде з 13 по 22 серпня. А до кінця місяця принести оригінали. 5 вересня зарахують вступників на бюджет, 15-го на контракт. Навчання розпочнеться 21 вересня.