11:45, 27.01.2020

В Україні згадують жертв Голокосту

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту був заснований резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року в пам'ять про жертви нацистського терору під час Другої світової війни. Україна на державному рівні відзначає цю міжнародну дату з 2012 року.

поділитись:
В Україні згадують жертв Голокосту - фото 1

Дата 27 січня вибрана не випадково. У цей день в 1945 році радянські війська 1-го Українського фронту звільнили в'язнів найбільшого нацистського концтабору смерті Освенцим (Аушвіц-Біркенау).

Про приєднання України до всесвітньої кампанії #WeRemember заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

В Україні згадують жертв Голокосту - фото 4871

 

Вона закликала зберегти уроки події для запобігання катастроф у майбутньому.

"Сьогодні, в Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, ми приєднуємося до всесвітньої кампанії #WeRemember, яка покликана привернути увагу до боротьби з антисемітизмом і всіма іншими проявами ненависті. Гіркі уроки Голокосту - демонічної спроби винищення цілого народу, уособлення нечуваної жорстокості - повинні бути навічно закарбовані в пам'яті людства, щоб запобігти повторенню найтрагічніших катастроф в історії ", - написала Климпуш-Цинцадзе в своєму Facebook.

Офіційно визнано, що під час Голокосту були вбиті близько 6 мільйонів євреїв, з них від 2,2 млн до 2,5 млн - на території СРСР, більшою частиною в Україні.