19:15, 20.11.2020

Благодійники чи шахраї? На вулицях Маріуполя волонтери з Одеси просять гроші

Співають та роздають цукерки, аби зібрати майже 70 тисяч гривень. Цього тижня у Маріуполі гостює одеський благодійний фонд. На вулицях міста волонтери збирають гроші на обстеження та лікування трирічного Андрія з Кропивницького.

поділитись:
Благодійники чи шахраї? На вулицях Маріуполя волонтери з Одеси просять гроші - фото 1

Разом із правоохоронцями роботою фонду зацікавилася й наша знімальна група. Нові палатки містяни бачать по всіх районах міста. Повз гучну музику не пройшла й маріупольчанка Олеся Михайлова.

«Сунула грошики в коробку ... і відправилася далі у своїх справах. Але! Щось насторожило - повернулася. Документи не показали. Толком інформацію ніяку не надали. Прийшла додому, залізла в інтернет в пошуках хоч якоїсь інформації про цей фонд і про малюка, якого збирають грошики. Про дитину взагалі інформації ніякої немає, ніде. А про благодійний фонд купа негативу і ніякої конкретики».

23 мікрорайон. Одна з локацій, де працюють волонтери. Цікавимося, для кого саме вони збирають гроші.

«Це Андрій Гуков, він із Кіровограду. Власне я його бачив на власні очі і так, він дійсно дуже хворий. Ми допомагаємо хворим дітям, до цього ми допомагали дівчинці, зараз допомагаємо ось цьому хлопцю. Ми по всій Україні робимо. Ми з міста Одеса», - розповідає волонтер Денис Татаров.

Разом із нами на місце приїхали правоохоронці. Перевіряють документи.

«Ось заява від мами, будь ласка, довіреність Благодійного фонду від директора».

«До нас люди звертаються, до директора нашого фонду. Ми, як волонтери, їздимо допомагаємо, все офіційно, все через чеки можу показати. Чеки, що йде на фонд, що до чого. У мене у самого троє дітей, і я знаю, що це таке. Я роблю це не собі в кишеню, а на благо», - каже представник фонду Віктор Челак.

Вартість лікування і обстеження дитини на рік - понад 700 тисяч гривень. Нині потрібно - майже 68 тисяч. Ця інформація вказана на банері. Аби її перевірити, шукаємо офіційну сторінку фонду та якісь посилання на збір грошей для цього малюка - в інтернеті. Результатів - жодних. Тож, аби зв'язатися із матір'ю хлопчика, телефонуємо за номерами, що вказані на банері.

«Зараз я зідзвонився з матір'ю, якщо вона дасть добро. Ми раніше вивішували номери телефонів батьків, щоб люди безпосередньо спілкувалися. А нечесні на руку люди дзвонили і говорили: "Як вам не соромно, що ви жебракуєте". І почали людям робити нерви. Дзвонили цілими днями і погрожували. Тому ми прибрали телефони батьків. І зараз я зв'яжуся з батьками і, якщо дадуть добро, то вам зателефонують», - телефоном пояснив представник фонду.

Зазначимо, фонд неодноразово привертав до себе увагу правоохоронців. Так, влітку і восени 2019 року, але для іншої дитини, волонтери збирали гроші у Полтаві, Івано-Франківську, Черкасах, Ковелю. Але, як і в Маріуполі, у поліцейських - жодних зауважень.

«Виявили в мережі публікацію про те, що невідомі особи під виглядом благодійного фонду здійснюють збір коштів на лікування дітей. Ними виявилися волонтери благодійного фонду, який зареєстровано у місті Одеса. Всі документи було перевірено. Ці особи дійсно являються волонтерами благодійного фонду», - зазначила пресофіцерка Центрального відділу поліції Мирослава Попова.

Однак попри те, що із документами в організації все гаразд, від її представника ми чомусь почули погрози.

«У нас все з документами в порядку, якщо будете ось це все, то зробіть все красиво. Якщо буде погано, то напишу, що ви погані люди».

Щодо такого збору коштів, думки маріупольців різняться.

«Дітям і бабусям, і дідусям - якусь копійчину - так. Тому що ми всі люди, потрібно бути добрішими, людянішими. Ну якось людям віриш, нехай це буде у кожного на своїй совісті», - каже жителька міста Ольга.

 

«Чесно кажучи, знаю, що є факти шахрайства і тому перевіряти потрібно, але як це зробити, ви розумієте, щоб дійсно вийти на родичів, не знаю навіть. Ви ж знаєте, бувають скачують фотографії, навіть фотографії документів хворих дітей. Тому навряд чи це гарантія», - каже маріупольчанка Віолетта.

Наприкінці дня ми все ж таки зв'язалися із матусею маленького Андрійка. Пані Тетяна розповіла, у сина генетичне захворювання. Кожні півроку необхідно лікування в Ізраїлі. А зі збором коштів одесити допомагають з кінця літа.

«Вони нам переслали десь вже у районі 8 тисяч, за останні два місяці відколи вони почали нам збирати. Нам це дуже гарна підтримка, тому що МРТ дорого, енцефалограма дорого. Ви ж самі розумієте- держава на це гроші не виділяє», - розповіла мама хлопчика Тетяна Грималовська-Гукова.

У нашому місті одеські благодійники збиратимуть гроші до 25 листопада. Проте скільки коштів маріупольці вже пожертвували - волонтери чомусь не говорять.