14:20, 19.06.2021

В Україні з'явився новий вид шахрайства

Перевипустили сімкартку та оформили кредит. Жертва навіть не підозрює, що її ошукали. Поліція неохоче береться розслідувати такі справи, а постраждалі залишаються сам на сам із колекторами через борги, яких не брали. Як вберегтись від аферистів?

поділитись:
В Україні з'явився новий вид шахрайства - фото 1

На ґачок аферистів потрапим житель Києва Артем. Тепер -перераховує, скільки винен грошей кредиторам, до яких ніколи не звертався. Позики взяли без його присутності.

«У мене пропав зв'язок на телефоні, мобільний зв'язок. Я природно з початку подумав, що щось не так з цим картою, перезавантажив телефон, дістав і вставив карту, вона не запрацювала».

Виявилось, що в цей час шахраї перевипустили сім-карту Артема в сервісному центрі мобільного оператора, зламали його соцмережі та пошту і намагаються взяти кредит у так званих швидких позиках.

Чоловік заблокував свою картку за півтори години, але викрадачам сім-карти вистачило цього часу, щоб набрати кредитів. Відтоді Артему щодня по кількадесят разів телефонують колектори з вимогою повернути гроші.

Заяву в поліцію приймати одразу відмовились. Нібито таких справ сотні тисяч і часу на них немає. Тож киянин звернувся до суду, і тільки так справу таки внесли до єдиного реєстру. Хоча саме дані від поліції можуть захистити від колекторів.

Вберегтися від такого різновиду шахрайства можна. Головне, потрібно заблокувати дистанційну заміну сім-карти та прив’язати її до паспорта і зробити додаткове підтвердження на всі інтернет-операції.