11:15, 13.11.2020

В Українських лікарнях не вистачає кисню

Звозять пацієнтів із інших палат, аби вони пару годин подихали киснем. Так у Львові лікують хворих на коронавірус. А на Закарпатті медики змушені обирати, кого підключати до апаратів.

поділитись:
В Українських лікарнях не вистачає кисню - фото 1

В українських лікарнях не вистачає кисневих точок. Про це повідомляють лікарі. Чому у медзакладах не подбали про це ще на початку пандемії? І як у Маріуполі підтримують киснем пацієнтів?

Дев'ять місяців із початку пандемії в Україні. Проте деякі медзаклади і досі не готові приймати пацієнтів із Covid-19. За інформацією місцевих ЗМІ, у лікарнях Харкова киснем обладнані менше половини ліжок. А туди везуть тільки важкохворих.

"На третій день в лікарні закінчився кисень і всі хворі, включаючи важких, були без кисню 5-6 годин, поки не підвезли новий. Палата, в якій лежала мама, за 12 днів не провітрювалася жодного разу. Така ситуація на всьому другому поверсі. На третьому є платні палати з ремонтом і склопакетами, але вони не обладнані киснем".

У Львові заповнені майже всі лікарні. Кисневих точок і спеціального обладнання - не вистачає. Про це у соцмережах пишуть пацієнти.

"Кисень є, але не вистачає. У нашій палаті на 5 ліжок 4 крана з киснем і така ж ситуація в сусідній палаті. Постійно когось привозять з інших палат на годину - два подихати киснем".

На Закарпатті місць у лікарнях також немає: медики змушені обирати, кому давати кисень. У профільному міністерстві кажуть, цього тижня виділили гроші на закупівлю кисню та направили їх до областей. Тому відповідальна за обладнання кисневих точок місцева влада.

"Тобто обрані вами, шановні українці, мери міст. Обрані вами, шановні українці, голови об'єднаних територіальних громад або районних рад. Тобто вони є власниками цих лікарень і тому саме вони вирішують, в який спосіб забезпечити", - зазначив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

У Маріуполі цей спосіб вже обрали. Звернулися по допомогу до металургійних комбінатів Групи Метінвест. Нині в у місті вже обладнали понад 300 кисневих точок. І половина з них - вільні, кажуть медики.

"Коли людина починає отримувати кисень, його стан, органи і системи починають працювати набагато краще. Спасибі величезне комбінатам, нашим містоутворюючим підприємствам, тому що вони відгукнулися на наші прохання, дуже в короткі терміни був заведений в лікарні кисень", - розповідає директорка міської лікарні №1 Лариса Мамаєва.

У кисневому цеху комбінату імені Ілліча Групи Метінвест робота триває цілодобово. Для хворих маріупольців кисень виробляють чотири машини. Щодня металурги передають до медзакладів понад півтисячі балонів.

"Кисень з атмосферного повітря стискається в турбокомпрессорах, в електроприводах. Основне призначення цього продукту - це газифікація кисневих балонів для забезпечення потреб лікувальних установ міста. Заявки на 600 балонів зараз. Кисневий цех забезпечить цей об'єм в повній мірі", - розповів начальник кисневого цеху комбінату ім. Ілліча В'ячеслав Гревцев.

На французькому обладнанні кисень очищують, стискають та розділяють на компоненти, розповідають спеціалісти. Продукція відповідає держстандартам і відрізняється високим ступенем очищення. У лікарнях підрахували, завдяки кисневій терапії пацієнти швидше одужують.

"Зараз у нас 107 кисневих точок і це в районі 10,8 і 10, 2. Тобто виходить на 30% скорочуються терміни перебування хворого на ліжку", - розповів директор міської лікарні №4 Володимир Жигиль.

Завдяки металургійним комбінатам Групи Метінвест Маріуполь - єдине українське місто, яке не має проблем із киснем. Медики продовжують обладнувати ліжка для важкохворих. Незабаром до стаціонарних точок подачі кисню додатково закуплять понад 200 кисневих концентраторів.