11:05, 24.05.2019

В ЄС заборонили трубочки, ватні палички та одноразовий посуд

В ЄС заборонили трубочки, ватні палички та одноразовий посуд 24.05.2019

поділитись:
В ЄС заборонили трубочки, ватні палички та одноразовий посуд - фото 1

Директива Ради Євросоюзу передбачає можливість притягати до відповідальності виробників пластикової продукції.
Рада Євросоюзу 21 травня схвалила директиву, яка передбачає заборону в ЄС деяких одноразових пластикових виробів, для яких існує альтернатива. Про це повідомляється на сайті Судово-юридичної газети з посиланням на Раду ЄС.

"Однією з основних цілей цієї директиви є зменшення кількості пластикових відходів, які ми створюємо. Згідно з новими правилами, пластикові тарілки, столові прибори, трубочки для пиття, тримачі для повітряних кульок та ватні палички одноразового використання будуть заборонені до 2021 року", — йдеться у повідомленні Ради ЄС.

Вказано, що до 2029 року дев'ять з десяти використаних пластикових пляшок повинні бути зібрані у сміття відсортованими. А пластикові пляшки, які наявні в продажу, до 2025 року повинні містити щонайменше чверть матеріалу, придатного для переробки, а до 2030 року — 30 відсотків.


Крім того, директива передбачає можливість притягати до відповідальності виробників пластикової продукції, а також залучати тютюнову галузь до відшкодування коштів за утилізацію недопалків.

Так, уряди країн-членів ЄС мають два роки, щоб привести свої національні законодавства у відповідність до нових норм.