19:25, 12.11.2020

Вакцина від коронавірусу може з'явитися вже цьогоріч

Під час досліджень препарат, який розробляється в Німеччині та США, засвідчив ефективність у 90% випадків. Тобто у разі зараження дев'ять із десяти щеплених не захворіють. Принаймні так у своїй заяві, яку вже оприлюднили у Майніці та Нью-Йорку, обіцяє компанія-розробник.

поділитись:
Вакцина від коронавірусу може з'явитися вже цьогоріч - фото 1

Якщо вакцинуватимуть безкоштовно - щеплення зробить, говорить пані Наталя.

«Безкоштовно - обов'язково. А грошей не вистачить, напевно, вона дуже дорога. Так що не знаю. Хотілося б, звичайно, жити ще хочеться, життя прекрасне», - каже жителька Маріуполя.

А ось пані Лариса препарату не довіряє і щеплення робити не буде.

«Я не вірю жодним вакцинам, вона ще не перевірена, її потрібно довго випробовувати, а тоді вже вживати людям. А так звичайно я б не погодилася. Ці ліки ще не випробувано і всі бояться», - каже жінка.

Щодо вакцини - питаємо також думку директорки міської лікарні №1 Лариси Мамаєвої, адже саме там нещодавно відкрили ще одне відділення для лікування хворих на коронавірус.

«Зараз вакцина проходить тільки апробацію, тому складно про це говорити. Але я хочу сказати одне, що в місті на боротьбу з ковідом було дуже своєчасно витрачено багато сил. Тому в даний момент ми можемо повністю управляти цим захворюванням», - каже директорка міської лікарні №1 Лариса Мамаєва.

У тестуванні препарату взяли участь 45 тисяч добровольців. Половині з них вкололи нову вакцину, іншій - плацебо. І серед десятків тисяч на ковід захворіли менше сотні людей, повідомила компанія-розробник.

«Результати третьої стадії клінічних досліджень нашої вакцини - є доказом, що саме наша вакцина може попередити Ковід -19», - зазначив виконавчий директор компанії-розробника Альберт Бурла.

Спочатку пацієнту колять першу дозу, за кілька днів - другу. І лише тоді в організмі мають утворитись антитіла. Як довго вони діятимуть - поки невідомо.

«До цього моменту взагалі ясно не було - чи можна виготовити таку вакцину. І тепер, схоже, вона є. І вона могла б спрацювати», - каже міністр охорони здоров'я Німеччини Єнс Шпан.

Виготовлятимуть вакцину американці спільно з німцями. І за найбільш оптимістичними прогнозами - до кінця цього року зможуть зробити приблизно 50 мільйонів доз. Одна коштуватиме близько двадцяти доларів. Для щеплення - потрібно дві. Дослідження препарату мають завершитись днями. Якщо буде Успіх - його зареєструють вже до кінця цього місяця. І розпочнуть масове виробництво. Чи буде Україна купувати саме цю вакцину, поки невідомо.