19:15, 20 січня

Віддали планшет на ремонт, але - залишилися і без грошей, і без гаджета

Маріупольці скаржаться на шахрайські сервісні центри. Запевняють, зловмисники вдають IT-спеціалістів, а потім виставляють суми за налагодження апаратури в декілька тисяч гривень. На що треба звертати увагу, аби не потрапити в пастку аферистів?

поділитись:
Віддали планшет на ремонт, але - залишилися і без грошей, і без гаджета - фото 1

Зламався планшет, тож довелось викликати майстра, розповідає пан Геннадій. Каже, звернувся за оголошенням, яке висіло на дверях під'їзду. Працівник сервісу приїхав до квартири пенсіонера, щось наче налагодив, а потім озвучив суму.

«Він рахував, рахував. Комусь телефонував, щось комусь говорив і називає цифру десь за 4 тисячі. Я кажу, ти що, дорогий, у мене таких грошей немає. Пенсійну книжку мою подивився, скинув 15%, потім скинув ще 1000, я кажу, у мене таких грошей немає, ось я можу 1000 дати і все, а він ні, тоді заставу. Який заставу? Він довго думав і каже, планшет», - розповідає пенсіонер Геннадій Фесенко.

Пенсіонер додає, вагався довго. Майстер наголосив, забирає і гроші, і планшет. Крім того, дав документ, в якому прописав нібито проведені послуги та суму боргу. Додав, коли поверне кошти, тоді й віддасть ґаджет.

«Пораспрашівать скільки це дійсно варто, там не більше 500 коштує цей ремонт. І потім намагався з ним поговорити. Він не дзвонить і ніякого руху немає», - каже пенсіонер.

Згодом про ситуацію пан Геннадій розповів своїй онуці - Марії. Жінка запевняє - одразу звернулись до поліції.

«Поліція приїхала оформила заяву. Наживатися на пенсіонерах, це дуже неправильно. Нехай це буде уроком всім. Не звертати уваги на ці телефони, оголошення, які висять в під'їздахф», - каже онука чоловіка Марія Фесенко.

Пані Марія зауважує - краще звертатися до перевірених комп'ютерних сервісів, або офіційних установ. Адже ці - навіть не мають адреси офісу, куди б можна було приїхати. Та уникають з'ясовування проблеми.
Ми також звернулися до поліції. У пресслужбі нам відповіли - про випадок пана Геннадія не чули. Але пообіцяли перевірити інформацію.

«Цю інформацію ми будемо перевіряти. Якщо будь-який громадянин України вважає, що відносно нього вчинили кримінальне правопорушення, то він може звернутися до поліції, яка проведе відповідну перевірку за фактами викладеними у письмовому зверненні громадянина та прийме законне рішення», - зауважив пресофіцер Центрального відділу поліції Юрій Корабльов.

Ми ж поки провели власну перевірку. Як з'ясувалося, з цього номера аферисти працювали не вперше. І їх послугами люди - обурені.

Оголошення на під'їздах, робота в квартирі, перевищення об'єму робіт - це здебільшого шахрайство, наголосив депутат міської ради, а в колишньому IT-спеціаліст Максим Бородін. Підкреслив - якщо ви викликали працівника той виписав вам велику суму, в жодному разі - не підписуйте папери.

«Він повинен довести, що ці роботи робив. У підсумку можна зазначити всі що завгодно. У цій ситуації можна звертатися навіть в поліцію, з цими рахунками, ні в якому разі не оплачувати їх. Є питання, говорити людям: "Окей, викликаємо поліцію і розберемося, надвалися ці послуги або ні". У більшості випадків такі оказивальщікі послуг, відразу збігають і ніхто не чекає поліції», - зазначив Максим Бородин.

Додає, найчастіше на гачок потрапляють літні люди. Закликає, всіх бути уважними та довіряти тільки офіційним сервісам. І - бажано заздалегідь з'ясувати, скільки хоча б приблизно коштуватиме ремонт.