18:50, 19 листопада

Виплата за вакцинацію - готівкою. Новий вид шахрайства

Не одна тисяча, а одразу декілька тисяч гривень. Повідомлення із такою пропозицією почали надходити на телефони українців. Та працівники банків попереджають - це нова шахрайська схема.

поділитись:
Виплата за вакцинацію - готівкою. Новий вид шахрайства - фото 1

Гроші за повний курс вакцинації ще ніхто не отримав, а шахраї - вже замислились, як витягти з цього користь. Українцям почали надходити повідомлення з проханням перейти на певний сайт та ввести дані банківської картки. Начебто так можна одержати не одну, а одразу декілька тисяч гривень.

Вадим такі смс-ки поки не помічав. Проте каже, схема знайома.

«Усі офіційні банки, вони приходять на месенджери банків. І в жодному разі не вестись на такі липові повідомлення. Які можуть обдурити гроші. - Тобто просто ігнорувати? - Звісно так», - каже житель міста Вадим Скалаухов.

До того ж, повідомлення можуть надходити й тим, хто поки не вакцинувався від ковіду.

Не переходити за підозрілими посиланнями радять і працівники банків. Ба більше, обіцяну урядом тисячу гривень українці не отримуватимуть готівкою.

«В даному випадку раджу нічого не вводити, ніяких даних ваших персональних не залишати. Ніхто не повідомляє у вигляді SMS клієнтам про те, що їм необхідно отримати якісь кошти. Скоріш за все, це просто шахраї почали діяти», - кажуть співробітники банку.

Подібні афери з'являються регулярно, зазначають у поліції.

«Існує такий вид шахрайства, коли зловмисники надсилають на мобільні телефони громадян смс-повідомлення з посиланням. Поліція закликає не переходити за посиланням, якщо ви не знаєте адресата», - каже пресофіцерка Маріупольського районного управління поліції Мирослава Попова.

Крім того, порядок отримання державної виплати за вакцинацію Уряд поки не визначив.