22:10, 22.06.2020

Випускників з окупованих територій звільнили від ЗНО

Сьогодні комісія дозволили в україні проводити ЗНО, а випускники з тимчасово непідконтрольних територій цього року вступатимуть до вузів за спрощеною схемою - без тестування.

поділитись:
Випускників з окупованих територій звільнили від ЗНО - фото 1

Про це сьогодні заявила тимчасово виконуюча обов'язки міністра освіти Любомира Мандзій.

Таким чином ЗНО розпочнеться у заплановану дату - 25 червня.

А вже 1 серпня в Україні стартує вступна компанії. Випускники з тимчасово непідконтрольної території, які через карантин не зможуть потрапити на тестування, можуть подавати документи для вступу у вузи до освітніх центрів "Донбас-Україна" та "Крим -Україна" з 9 серпня, без складання ЗНО.

"Нам важливо, щоб молодь з окупованих територій навчалася у омріяних закладах вищої освіти України", - зазначила Мандзій.

Вже найближчим часом Верховна Рада має ухвалити законопроєкт, який значно розширить можливості таких дітей для вступу у вищі навчальні заклади та забезпечить їм право вступу у будь-який університет країни без складання ЗНО.

"Ми дбаємо про безпеку наших випускників. Їхні імена у рейтингових списках, списках рекомендованих до зарахування та у наказах про зарахування шифруватимуться. Кожному випускнику буде присвоєний власний код", - акцентувала Любомира Мандзій.

 

Нагадаємо, ЗНО в Україні розпочнеться 25 червня і завершиться 17 липня.

Випускників з окупованих територій звільнили від ЗНО - фото 20493