13:15, 20.06.2020

Вітаміни цілий рік – як підготувати фрукти та овочі на зиму?

На прилавках нині - повно свіжої городини та фруктів. Але якщо різні овочі можна буде придбати ще довго, то сезон ягід скоро закінчиться. Як краще зберігати врожай нового сезону?

поділитись:
Вітаміни цілий рік – як підготувати фрукти та овочі на зиму? - фото 1

 

Цього літа врожай ягід менший за попередні. Полуниця та черешні коштують в середньому 80 гривень за кілограм. Малина - більше 200. Однак покупці беруть все, поки є.

- Ну що робити, треба купувати, їсти. Годувати дітей своїх, це вітамінки, запасатися треба, їсти все свіже.
 
- Ми живемо в цивілізованому світі. Привезуть з Єгипту, з Туреччини.Навіщо квасити, навіщо солити? Ось, все свіже треба їсти.

Тетяна продає полуницю, черешню та малину. Каже, їх краще їсти, поки свіжі. Крім того, взимку сезонні смаколики подорожчають. Жінка радить - якщо вже й зберігати, то...

«В ідеалі краще заморожувати. Без цукру, без варення. Заморозили і з'їли. Млинці, з чаєм, з молоком. Діти з булками їдять. Пироги печемо, всюди, з морозивом», - зазначає продавчиня.

Але заморожувати можна не лише фрукти та ягоди.

«Кабачки, зелень, помідори навіть іноді. Тушковані овочі дуже добре. Томати якщо заморожують - на піцу дуже добре. Точно так перець теж заморозив для піци. Для чого завгодно», - каже жителька Маріуполя Анжела Алферімова.

Зберігати у морозилці можна будь яку рослинність. Однак, наприклад, огірки, які зазвичай додаємо до салатів, краще їсти свіжими. До того ж, під час заморозки потрібно дотримуватись деяких правил.

«Завжди обов'язково продукт треба ретельно мити, перебирати. Щоб не було гнильних, щоб не було пошкоджених фруктів і ягід. І в подальшому заморожувати або в пакетах, по кілька штук, не великі пакети - не по кілограму, по два, а хоча б по 200, 300, 400 грам, щоб продукт відразу добре заморозився», - зазначив заступник начальника Маріупольського міського управління Держпродспоживслужби Едуард Квашук.

Експерти додають - вторинна заморозка шкідлива. Адже замість корисних речовин залишиться тільки вода.