14:10, 14 липня

Влітку багато людей шукають можливість знайти додаткову роботу

Вакансії пропонують як у великих містах, так і на курортних узбережжях. Чи реально влаштуватися без досвіду, який оклад пропонують та що треба знати, аби вас не ошукали роботодавці?

поділитись:
Влітку багато людей шукають можливість знайти додаткову роботу - фото 1

Влітку у попиті - сезонні робітники. Серед них збирачі фруктів, садівники, косарі. Заробіток - від шести тисяч гривень. Як і у торговців на ринку. Вони також затребувані. За роздачу листівок платять від 40 гривень за годину, кажуть роботодавці. На курортах у попиті працівники кухні, офіціанти, прибиральники, охоронці. Роботодавці обіцяють платити від 400 гривень на день.

Більшість молодих людей зізнаються: шукають роботу через Інтернет. Там безліч пропозицій. Та є й ризики. Головне, аби трудова угода була складена правильно, кажуть фахівці.

«Прописується заробітна зарплата, яку конкретно будуть сплачувати, прописуються всі права, робітник має право на оплачувану відпустку, на оплачуваний лікарняний. Для роботодавця це також запорука у сумлінному виконанні обов’язків від робітника», - наголошує в.о. завідувачки сектора державного контролю за додержанням законодавства про працю Марія Соловйова.

Якщо вам пропонують велику зарплату, проте неофіційно, краще не ризикувати, радять експерти. Це може бути лише приманкою для робітника.