11:14, 14 січня

Вночі хакери атакували урядові сайти та "Дія"

У ніч із 13 на 14 січня було здійснено хакерську атаку на низку урядових сайтів, включаючи МЗС, МОН та інші.

поділитись:
Вночі хакери атакували урядові сайти та "Дія" - фото 1

 

Про це йдеться у офіційній заяві Мінцифри.

Зокрема, атаку зазнали сайти Міністерства освіти і науки, Міністерства закордонних справ, Міністерства аграрної політики, Міністерства спорту, а також Міненерго. Крім того, постраждали сайти ДСНС та "Дії".

На стартових сторінках МЗС та Міносвіти з'явилися оголошення із погрозами. На порталі МОН розмістили загрозливі повідомлення українською, російською та польською мовами. Зокрема, невідомі повідомили, що особисті дані потрапили до мережі.

Вночі хакери атакували урядові сайти та 'Дія' - фото 51016

 

Зловмисники на головних сторінках цих сайтів розмістили повідомлення провокаційного характеру. Роботу здебільшого атакованих державних ресурсів уже відновлено. Контент сайтів залишився без змін, і витоку персональних даних не сталося. Інші сайти відновлять роботу найближчим часом, - йдеться у повідомленні.

Як повідомляють у Мінцифрі, зараз мобільний додаток "Дія" працює у штатному режимі. Портал - відключений, як і низка інших урядових сайтів. Це необхідно для локалізації проблеми та запобігання поширенню атаки на інші ресурси.

Наразі Держспецзв'язку спільно зі Службою безпеки України та Кіберполіцією збирає цифрові докази та займається розслідуванням інциденту.