14:40, 07 жовтня

Водії скаржаться на занадто яскраве освітлення на інших автівках

Ксенон, галоген та світлодіоди. Мовляв, таке освітлення може засліпити та спричинити аварію. Тож, чи є норми з використання такого обладнання і що радять шоферам фахівці?

поділитись:
Водії скаржаться на занадто яскраве освітлення на інших автівках - фото 1


Занадто яскраві фари створюють аварійні ситуації - впевнений пан Антон. Вважає, що у темний час доби потужне світло ксенону - небезпечне для водіїв.

«У місті ще добре, коли є зовнішнє освітлення, але по трасі це реально створення аварійних ситуацій, тому що зовнішнього освітлення немає, ти їдеш по своєму світлу, а тобі на зустріч їде люстра. Зварювання бачили очима? Ось це десь такий ефект від такого освітлення», - каже водій.

Чоловік додає, модернізацію підтримує, але - лише згідно з правилами. Деякі водії таку думку також поділяють.

В автомагазинах міста - світлове обладнання на будь-який смак і гаманець. А от його налаштування краще довірити професіоналам, наполягають фахівці.

Правоохоронці ж зауважують, встановлення додаткового оснащення на транспортний засіб повинно відповідати державним стандартам та законодавчим нормам.

«У цьому стандарті є таблиця, у якій перелічено кількість колір та тип зовнішньоосвітлювальних приладів які можуть бути встановлені на колісні транспортні засоби. Тобто, якщо на колісні транспортні засоби встановлено зовнішньоосвітлювальні прилади які НЕ перелічени у цій таблиці, або вони не відповідають кольору та кількості, то це є правопорушенням», - акцентує пресофіцерка патрульної поліції Анна Сагір.

За нехтування цими нормами можна отримати штраф у 340 гривень. Тому у поліції радять - перш ніж купувати додаткове обладнання, треба ознайомитися із законодавством.